Türkiye’nin ilk ve tek kadınlar espor ligi 2. sezonuna başlıyor

26 Şubat 2021 14:30 Bilim ve Teknoloji
Türkiye’nin ilk ve tek kadınlar espor ligi 2. sezonuna başlıyor

Geçtiğimiz yıl ilki hayata geçirilen Zula Kadınlar Ligi, bu yıl 8 takımın 50 bin TL ödül havuzu ve şampiyonluk kupası için kıyasıya mücadelesine sahne olacak.

Türkiye’nin kadınlara özel ilk ve tek kadın ligi olan “Zula Kadınlar Ligi”nin ikinci sezonunun startı 27 Şubat’ta veriliyor.

Tek yerli resmi espor ligi olan Zula Süper Lig’in sahibi InGame Group tarafından, kadın oyuncuların esporda varlığını güçlendirmek ve onlara alan açmak amacıyla geçtiğimiz yıl başlatılan Zula Kadınlar Ligi, bu yıl 8 takımın mücadelesine tanıklık edecek.

Artan takım sayısı ve ödül miktarıyla Zula Kadınlar Ligi, 2. sezonunda çok daha zorlu ve adrenalini yüksek mücadelelere sahne olurken, Zula severlere espor heyecanını sonuna kadar yaşatacak.

50 bin TL ödülü havuzlu Kadınlar Ligi’nde mücadele 7 hafta boyunca sürecek

İlk senesinde kadın oyunculardan büyük ilgi gören Zula Kadın Ligi’nde ödül havuzu 50 bin TL’ye yükseltildi. Yeni sezonun takımları ABB Aski Esor, fasPay Wildcats, Gamers of Future, Mod-Z, Steel Tactics, İstanbul espor, Sivasspor Espor ile BAL Espor, 50 bin TL’lik ödül havuzu ve şampiyonluk kupası için mücadele edecek. 8 takımın 7 hafta boyunca oynayacağı toplam 56 karşılaşma, 27 Şubat itibariyle cumartesi ve pazar günleri Zula Oyun Espor YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Türkiye’nin ilk kadınlar liginde espor tarihine adlarını yazdılar

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel kadınlar espor ligi olan Zula Kadınlar Ligi’nin ilki, geçtiğimiz yıl 25-26 Temmuz’da düzenlenmiş ve yapılan final karşılaşmalarının ardından ilk şampiyonunu çıkarmıştı. Kadın oyuncuların Türkiye’nin ilk kadınlar ligine katılarak espor tarihine adlarını yazdırdığı Zula Kadınlar Ligi’nde 6 takım, 40 bin TL’lik ödül havuzu ve şampiyonluk kupası için 7 hafta boyunca kıyasıya mücadele etmişti.

Kadın esporculardan büyük ilgi gören Zula Kadınlar Ligi’nin ilk şampiyonu, bir belediyenin kurduğu ilk espor kulübü olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Aski Espor olurken, Fastpay Wildcats takımı ikinciliği, Gamers of Future ise üçüncülüğü kazanmıştı.

Lig ve play-off’lar olmak üzere iki aşamalı bir sistemle yapılan Zula Kadınlar Ligi’nin finalinde ise anlamlı bir çalışmaya imza atılmıştı. Takımların karşılaşmalarının canlı yayınlandığı finallerde, yayın boyunca bir yandan da şiddete maruz kalarak yaşamını yitiren kadınların isimleri alt bantta “#Yeter” hashtag’i ile tek tek yayınlanmıştı.

Kaynak : Hibya Haber Ajansı

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

21 Nisan 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Sihirbaz Sürümü Hangisi

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...