Soğan sayesinde yılın hava durumunu tahmin ediyor!

13 Ocak 2021 01:15 İlginç Bilgiler
Soğan sayesinde yılın hava durumunu tahmin ediyor!
  • Son on beş yıldır, 67 yaşındaki Remy Gullung, kendisini biraz özel hava tahminlerine adadı: Noel gecesi soğanları ikiye böldü ve üzerlerinde kaba tuz var. Yılın on iki ayı için bunları 1’den 12’ye kadar numaralandırmadan önce.
  • Hangi sonuç için? Soğan ne kadar çok su verirse, ilgili ay o kadar ıslak olacaktır.
  • Alsaslı tahminlerini düzeltmek için başka bir teknik kullanıyor: “Küçük Yıl” ınki

 

Noel Arifesi sadece Remy Gullung’s’ta bir parti gecesi değildir. Aynı zamanda hava tahmini gecesi! 2006 yılından bu yana, Haut-Rhin’deki Hartmannswiller sakini, gelecek yılın hava durumunu tahmin etmek için soğan kullanıyor.

Süreci detaylandırmadan önce, “Babam elli yıldan fazla bir süre önce zaten bundan bahsediyordu, aşağı yukarı bir çiftçi geleneği çünkü daha önce uyduları yoktu” diye açıklıyor süreci detaylandırmadan önce. “Oldukça basit: Noel gecesi altı soğanı ikiye bölün ve on iki yarıyı yan yana bir pencerenin önüne yerleştirin. Hepsi solda Ocak’tan en sağda Aralık’a kadar bir ayı temsil edecek. Üzerine kaba tuz koyarsınız, panjurları kapatıp size bırakırsınız. Sadece kütlenin veya kütükten sonra, dilediğiniz gibi, görmek için geri döneceksiniz. Soğan ne kadar çok su verirse, ay o kadar ıslak olur.”

Remy Gullung’a göre, 2021 için ampuller Ocak, Haziran, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında çok cömert değildi ve bu da kurak aylara neden olabilir. Tersine, Mart, Nisan, Mayıs ve Ağustos aylarında çok daha fazla nem görülür. Yağmuru ve parlamayı tahmin etmek için başka bir teknik kullanan 67 yaşındaki emekli, “Bu sadece gösterge niteliğinde” diyor. “Küçük Yıl” olarak bilinir.

İkincisi daha fazla çaba gerektirir. “26 Aralık ile 6 Ocak arasında on iki gün boyunca günde 4 defa veya 6 saatte bir gözlem yapmalıyız. Her günün bir ayı vardır ”, alüminyum bir şirketteki eski çalışanın ayrıntılarını verir. 06:00, 12:00, 18:00 ve gece yarısında “23:00 ise sorun değil!” “bu nedenle barometresi ile” atmosfer basıncını, sıcaklığını, gökyüzünün durumunu ve rüzgarın yönünü” kaydeder.

“Bazen şarlatan olarak anılırım”:

Örneğin, sis varsa, bu bir gök gürültülü fırtınanın işaretidir. 4 Ocak’taki durum buydu, bu yüzden Ekim’de fırtınalı riskler bekliyorum. 27 Aralık’ta çok rüzgar vardı, bu yüzden Şubat ayındaki fırtınalardan korkuyorum, belki de selden dolayı, ”analizlerini Facebook sayfası“ Mösyö Météo Grand-Est Fransa” da paylaşan tahminci duyurdu. Adam da düzenli birçok medya tarafından sorgulanır Alsace.

“Haute-Saône, Moselle vs.’de arkadaşlarım var. Bazı çiftçiler benim tarafımdan yemin ediyor,” diye bizi temin ediyor, aynı zamanda onu eleştirenler konusunda da net. “Bazen şarlatan olarak anılıyorum, ancak tahminlerimin Météo-France gibi kurumların tahminlerinin yerine geçmediğini bilmelisiniz. Ben hiçbir şey iddia etmiyorum.”

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

BIDEN DÜNYAYA UMUT VERECEK Mİ?

Leyla Gevrek

ALLAH RAHMET EYLESİN

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

21 Ocak 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

Yenilenen Yazılımımız Sizce Nasıl?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...