• Anasayfa /
  • /
  • Olimpiyat yetkilisi, Tokyo Oyunlarının devam edeceğinden emin olmadığını söyledi

Olimpiyat yetkilisi, Tokyo Oyunlarının devam edeceğinden emin olmadığını söyledi

08 Ocak 2021 21:37 Spor
Olimpiyat yetkilisi, Tokyo Oyunlarının devam edeceğinden emin olmadığını söyledi

IOC’den Dick Pound, ev sahibi şehrin üçüncü koronavirüs dalgası nedeniyle olağanüstü hal ilan etmesinin ardından endişelerini dile getirdi

Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin kıdemli bir üyesi olan Dick Pound, ev sahibi şehirde koronavirüs olağanüstü hal ilan edildiği için geciken Tokyo 2020 Oyunlarının bu yaz başlayacağından “emin olamayacağını” söyledi .

Kanadalı, Oyunların 23 Temmuz’da açılma olasılıkları sorulduğunda BBC’ye şunları söyledi: “Emin olamıyorum çünkü odada devam eden fil virüsteki dalgalanmalar olacak.”

Organizatörler ve IOC başkanı Thomas Bach, salgın nedeniyle bir yıl ertelenen Olimpiyatların devam edeceğini ve ikinci kez ertelenmesinin mümkün olmayacağı konusunda anlaştılar.

Ancak Tokyo, geçtiğimiz haftalarda Japonya’yı vuran ve başbakan Yoshihide Suga’yı başkentte ve üç komşu ilde bir ay sürecek olağanüstü hal ilan etmeye sevk eden üçüncü bir enfeksiyon dalgasının merkezinde yer alıyor .

Yasayla uygulanamayan tedbirler Cuma günü yürürlüğe girmesine karşın, uzmanlar herhangi bir etki yaratması için Şubat ayından sonra da yerinde kalmaları gerekebileceği konusunda uyardılar.

Tokyo, Perşembe günü bir önceki güne göre% 50 artışla 2.447 vaka bildirdi – Japonya’daki enfeksiyon sayısı da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7.500’ün üzerine çıktı.

Japonya, 126 milyonluk bir ülkede 3.900 Covid-19 ölümü ile diğer birçok ülkeden daha iyi bir başarı elde etmiş olsa da, en erken Şubat ayı sonuna kadar ön saflardaki sağlık çalışanlarını aşılamaya başlaması beklenmiyor. Mart.

Yerel klinik deneyler yürütme zorunluluğu ve halk arasında aşı tereddütleri öyküsü, yetkililerin, Oyunların açılışının altı aydan biraz uzun bir süre sonra önemli sayıda insanı aşılamak için çok az zamana sahip olacağı anlamına geliyor.

Sporcuları, taraftarları ve yetkilileri ziyaret etmenin yeni bir salgına neden olabileceği endişesi ve gecikmeye atfedilen artan maliyetler, kamuoyunu Oyunlara karşı döndürmek için birleşti . Kamu yayıncısı NHK tarafından yapılan yakın tarihli bir anket, Japon halkının% 63’ünün başka bir erteleme veya iptali desteklediğini ortaya koydu.

Cuma günü yakındaki Saitama’dan Tokyo’yu ziyaret eden 75 yaşındaki Tatsuhiko Akamasu, “Sanırım zor… Olimpiyatları düzenlemek imkansız” dedi. Meşalenin geçişine sadece iki buçuk ay var. Bu dönemde virüsü kontrol altına alabileceğimizi sanmıyorum. “

23 yaşındaki bir öğrenci olan Yuki Furusho da benzer şekilde şüpheciydi. “İnsanlar arasındaki etkileşimin koronavirüsün yayılmasına neden olacağını düşünüyorum ve enfeksiyon sayıları artarsa ​​virüsün mutasyona uğrama olasılığı daha yüksek. Bu biraz korkutucu. “

Tokyo 2020 organizasyon komitesi, 10.000 koşucunun ülke çapında 121 günlük bir meşale yarışına başlayacağı Mart ayına kadar “Kovid-güvenli” Olimpiyatları için planlarını açıklamayacak.

Organizasyon komitesinin başkanı Yoshirō Mori, Sports Hochi gazetesine göre, virüsün dünya çapında yayılması göz önüne alındığında Oyunların yaşayabilirliği konusunda herhangi bir endişesi olup olmadığı sorulduğunda, “hiç yok” dedi. Temmuz ayında olacak. Olimpiyat hazırlıklarının neredeyse tamamı tamamlandı. “

Sky News ile yaptığı röportajda IOC’nin en uzun süredir hizmet veren üyesi olan Pound, aşıların Olimpiyatlarda yarışmak için bir koşul olması gerektiğini öne sürerek, Bach ile anlaşmazlık yarattığını ve sadece sporcuların almaya “teşvik edilmesi” gerektiğini söyledi. aşı.

Pound, “Sporcular önemli rol modellerdir ve aşıyı alarak aşının yalnızca kişisel sağlıkla ilgili olmadığını, aynı zamanda dayanışma ve toplumlarındaki diğerlerinin iyiliği için düşünmekle ilgili olduğuna dair güçlü bir mesaj gönderebilirler.”

Ajanslar raporlamaya katkıda bulundu

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

03 Mart 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

Anketler

En iyi dizi sizce hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...