Öğrenciler yoldan rahat geçemiyor

21 Nisan 2021 20:28 Haberler
Öğrenciler yoldan rahat geçemiyor

Uşak Lisesi öğrencilerinin büyük sıkıntısı olan üst geçidin olmaması onlar için büyük bir tehdit arz ediyor.

Uşak Merkez’de bulunan Uşak Lisesi, otoyol güzergahı üzerinde olma sebebiyle öğrencilerin, öğretmenlerin ve çalışanlarının canları tehlike altında. Karşı şeride geçilebilmesi için bir üst geçide ihtiyaç duyulmakta. Uşak Lisesi öğrencileri, okul çıkışlarında karşı şeride geçemediklerini, bu sebepten otobüsle iki sefer yaptıklarını, bazılarının ise demir korumalıklardan atlayarak karşı şeride geçtiklerini, bu durumun kendileri için çok tehlikeli olduğunu ayrıca okul idaresinin bu durum hakkında herhangi bir faaliyette bulunmadığını dile getirdi. Bu sebepten dolayı öğrenci velileri de rahatsız bir durumda ve okul servislerine başvurmakta.

Kaza Olmadığı Olmayacağı Anlamına Gelmez!

Uşak Lisesi çalışanı ile yaptığımız görüşme de çalışan;” Öğrencilerin hem sabah hem de çıkış saatlerinde, okula gelirken ve giderken yaşadıkları en büyük sorunun bir üst geçidin olmaması olduğunu” dile getirdi. Çalışan sözlerine şu şekilde devam etti;” Belediye bu durum için bir faaliyette bulunmuyor, akşam saatlerinde bazı otobüsler boş gelerek sadece lise öğrencilerini taşıyor, bunu da her zaman yapmıyorlar. Bu güne kadar kaza olmadığı olmayacağı anlamına gelmez” diyerek sorunu dile getirdi.

Ellerinden Bir Şey Gelmediğini Söylediler

Uşak Lisesi öğretmenlerine de üst geçit problemiyle ilgili yönelttiğimiz sorulara öğretmenler ısrarlara ve bu görünen tehlikeye rağmen karayollarının üst geçit yapmasına izin vermediklerini söylediler. Bu konu hakkında fazla bir bilgiye sahip olmadıklarının ve bu durumdan çok rahatsız olduklarının, öğrencilerinin mağduriyetlerini bildiklerinin, canlarının büyük tehlike altında olduğunun farkında olduklarının fakat bir çözüm yolu bulamadıklarının dile getirdiler. Okul idaresinin bu konu hakkındaki değerlendirmesi de karayollarının üst geçit yapma olasılığını kabul etmediklerini, bu durum karşısında ise ellerinden hiçbir şey gelmediğini söylediler.

Okulun Taşınacağı Söyleniyor

Okulun kısa zaman içinde taşınacağını fakat ne zaman ve nereye taşınacağı hakkında bilgilendirilmediklerini söyleyen okul idaresi ve öğretmenler üst geçidin yapılmaması sebeplerinden biri olarak gördüklerini söylediler. Karayollarının da okulun taşınma olasılığından dolayı üst geçit yaptırılmasına izin vermediklerini dile getirdiler. Okulun taşınmasının kesin olmaması okul yolundaki tehlikelerin göz ardı edilmemesi gerektiğinden Uşak Belediyesi öğrencilere Belediye otobüslerini ilk gidecekleri durak olan Uşak Üniversitesi’ne kadar ücretsiz gitmelerine hak tanıdı. Uşak Lisesi öğrencileri bu durumun kendileri için yararlı olduğunu fakat evlerin gitme sürelerinin uzadığını söylediler.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

07 Mayıs 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En iyi dizi sizce hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...