Nusrettin Dönek


SİYASETTE ÜSLUP KAVGASI

Siyaset geçmişimize baktığımız zaman, siyasilerin birbirlerine karşı kullandıkları üslup birey olarak hepimizi geriyor. Toplumda ise olumsuz gelişmelere yol açıyor.
Gün geçmiyor ki; siyasilerin ülke gündemini meşgul eden bir konu üzerinde tartışmaları günlerce devam etsin.
Bu defa CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ilgili olarak “Sözde Cumhurbaşkanı” ifadesi ülke gündeminde tartışmalara yol açtı ve siyasetin farklı kesimlerinden karşılıklı açıklamalar, kınamalar vs. açıklamalar yapılmaya başladı.

Cumhurbaşkanına “sözde“ ifadesiyle hem bu makamı küçük düşürmek, hem de yüzde elliden fazla oy alarak halk tarafından seçilmiş olmasına rağmen, saygı gösterilmesi gerekmez mi?
Seçimlerde büyük bir halk desteğini alarak seçilmiş bir Cumhurbaşkanına böyle bir ifade kullanmak, Milli iradeye de saygısızlık değil midir?

Her hafta yapılan grup toplantılarında , özelliklede CHP grubunda kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına bakınca toplumun farklı kesimlerini hedef alarak iktidara oy verenleri aşağılamakta ve o hafta hedef tahtasına koymaktadır. İktidara oy veren öğretmeni, memuru, işçiyi ,çiftçiyi ve emekliyi aşağılamaya devam etmektedir.

Siyasetçiler topluma örnek olmalıdır. Katıldığı seçimlerdeki yenilgiyi hazmedemeyen siyasi parti liderleri seçilmiş iktidar yetkililerine hakaret ve aşağılama yöntemlerinden vazgeçmelidir.
“sözde Cumhurbaşkanı” ifadesi ,sayın cumhurbaşkanı tarafından yargıya taşındı.

“SÖZDE “ İFADESİ CHP ‘NİN iÇ SORUNLARINDAN MI KAYNAKLANIYOR?

Yeni Haftaya başlarken CHP’li Kemal Kılıçdaroğlu’nun “sözde cumhurbaşkanı “ ifadesi partinin içinden geçtiği bu zorlu dönemin sıkıntılarını bertaraf etmek için dikkatleri iktidar üzerine çekmek midir?
Partide bir süredir gündemden düşmeyen taciz ve tecavüzlere kulağını tıkayan, olup bitenleri görmezden gelen genel başkanın bu konuları örtbas etme çabalarıdır diye bir görüş hakim olup , bu taciz ve tecavüzlerde de AK parti hükümetini sorumlu tuttukları hakkında zaman zaman bu yönde açıklamalar yapıldı.

Parti içindeki sıkıntılar bununla da yetmediği gibi, daha önce AK Parti’den ayrılan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan parti kurduğunda ellerini ovuşturanlardı. Ama şimdi CHP ye baktığımızda bu partiden Mustafa Sarıgül tarafından kurulan Türkiye Değişim Partisi,
Öztürk Yılmaz tarafından kurulan Yenilik Partisi, muharrem İnce tarafından parti kurma çalışmaları devam ettiği bir dönemde partisinin ciddi oranda kan kaybedeceğini gören Kılıçdaroğlu, partisindeki sorunların etkisinden kurtulamayınca, hedefine Sayın Cumhurbaşkanın ve onun nezdinde hükümete bakanlara ve yetkililere ağır hakaretlerle bulunmaya devam etmektedir.
Partisindeki muhalif grupların sayısı dokuza çıktığı belirtilmektedir.
Geçtiğimiz yıllarda iyi partiye milletvekili transferi yapan CHP ,Davutoğlu ve Babacan parti kurduklarında o partilere yakın durmak adına yine isterlerse vekil transferi yapabileceğini söylemişti.
Peki; Mustafa Sarıgül ve Öztürk Yılmaz’ın kurdukları partilere neden transfer gündeme gelmedi?
Ama şimdi Muharrem İnce’nin kuracağı partiye şimdiden gidecek vekil sayısını on ve fazlası olabileceği düşünülmektedir.

Bu gelişmelerin içinde sıkışan Kılıçdaroğlu, yönünü partisindeki sorunlara değil, doğrudan Cumhurbaşkanına çevirdiğinden söyleyeceklerini önceden düşünmemiş olsa gerek ki bu sözde cumhurbaşkanı ifadesinden sonra kameralar karşısında ellerinin titrediği görülmektedir.
Ama şu da unutulmamalıdır ki,
bu ifadeden sonra CHP genel başkanlığına kaset komplosu ile geldiğine dair açıklamalar yapıldı.
kılıçdaroğlu için özde genel başkan yerine“Sözde Genelbaşkan“ ifadesi kullanılmaya başlandı.

Saygıdeğer siyasetçilerimiz lütfen
Toplumu germeyin, Ülkemizin çözülecek birçok sorunu varken zamanınızı ve işbirliğinizi bu yönde harcayın…

Bu Yazıyı Yorumlayın..

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

03 Mart 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

Anketler

En iyi dizi sizce hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...