GEF2021 için hazırlıklar başladı

15 Şubat 2021 12:24 Ekonomi
GEF2021 için hazırlıklar başladı

Gaziantep Ticaret Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası “Güneydoğu Enerji Forumu 2021” (GEF 2021) hazırlıklarına başladı.

Gaziantep Ticaret Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası “Güneydoğu Enerji Forumu 2021” (GEF 2021)  hazırlıklarına başladı.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 2019 yılında “Enerjimiz Güneş Olsun” teması ile gerçekleştirdikleri Güneydoğu Enerji Forumunu (GEF) 2021 yılı kasım ayında “Verimli Enerji, Güçlü Ekonomi” teması ile gerçekleştirmek için hazırlık çalışmalarına başladı.

GEF2021 Hazırlık Komitesi, GTO 27 Nolu Mimarlar, Mühendisler ve Yapı Denetim Firmaları Meslek Komitesi ve EMO Gaziantep Şubesi işbirliğinde düzenlenecek olan GEF 2021 forumu için ilk toplantısını gerçekleştirdi. Komite bu yıl amaçlarının sanayi işletmeleri, ticarethane ile meskenlerde enerji verimliliği mevzuatları ve uygulamalarını masaya yatırarak, bu alanda yaşanan sorunları tespit edip çözüm önerileri geliştirmek olduğunu açıkladı.

Komite ilk toplantının ardından yaptığı açıklamada; 2019 yılında  “Enerjimiz Güneş Olsun” teması ile gerçekleştirilen ve birçok bürokrat, akademisyen ve sektör temsilcini bir araya getirerek belirlenen sorun ve çözüm önerileri neticesinde talep edilen yerinde üretim, yerinde tüketim modelini destekleyen mevzuatlar yayınlandığını,  birden fazla kaynaktan (hibrit) üretim yapılan elektrik santrallarının lisans süreçlerine ilişkin bazı düzenlemeler yapıldığını belirtti. “Verimli Enerji, Güçlü Ekonomi” temalı GEF2021 neticesinde de hedeflerinin güçlü ekonomiye katkı sunacak enerji verimliliğine yönelik çözümler geliştirmek olacağını açıkladılar.

GEF2021 Hazırlık Komitesi’nin ilk toplantısına GTO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özgözükara, GTO Meclis Üyeleri Necdet Kılıç, Ömer Saraçoğlu, EMO Gaziantep Şubesi Başkanı İslim Arıkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çelikkol ile GTO 27 Nolu Mimarlar, Mühendisler ve Yapı Denetim Firmaları Meslek Komitesi Başkanı Caner Sezer, Başkan Yardımcısı  Ahmet Onur Karabay, Meslek Komite Üyeleri Mehmet Emin Yıldız, Yusuf Temizer katıldı.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

27 Şubat 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En iyi dizi sizce hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...