Gaziantep’te yüz yüze eğitim bugün başladı

23 Ocak 2021 19:12 Eğitim
Gaziantep’te yüz yüze eğitim bugün başladı

Gaziantep’te Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında yüz yüze eğitim başladı. Şahinbey ilçesinde Fuat Şimşek Ortaokulunda DYK kurslarına gelen öğrenciler maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak yüz yüze eğitime geçtiler.

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç eğitim alan öğrencileri ziyaret ederek öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Sosyal medya hesabından da paylaşımda bulunan Kılınç, “Öğrencilerimize yeniden kavuştuk. Maske mesafe ve temizlik kurallarına uyarak Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımız yüz yüze eğitime başladı” paylaşımında bulundu.

2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk dönemi dün tamamlanmasının ardından yüz yüze eğitim de başladı. Destekleme ve Yetiştirme Kursları öğrencileri bugün yüz yüze yeniden ders başı yapmanın heyecanını yaşadılar.

8 ve 12’nci sınıflar artık yüz yüze eğitim başlarken, hafta içi ve hafta sonu yapılacak kurslara katılan öğrenciler, özel izinle sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. Milli Eğitim Bakanlığı, vaka sayılarındaki düşüş nedeniyle 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarında başlamasına karar vermişti. Ayrıca özel okullardaki takviye kurslarında da  özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitimin başlatılmasına karar verdi.

8 ve 12’nci sınıf öğrencileri yani 6 Haziran’da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ile 26-27 Haziran’daki Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek yaklaşık 4 milyon öğrenci ve öğretmenleri bu ara tatilde derse devam edecek. Destekleme ve yetiştirme kursları yarıyıl tatilinde hafta içi veya hafta sonu olacak şekilde planlanabilecek.

Hafta sonu yapılan sokağa çıkma yasağı için Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın izni ile kurslara katılan öğrencilere okul yönetimince bir belge düzenlenmesi halinde sorun çözülecek. Yani okulundan, kursa katıldığına yönelik belge alan öğrenciler sokağa çıkıp okuluna gidebilecek.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

14 Haziran 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Sihirbaz Sürümü Hangisi

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...