• Anasayfa /
  • /
  • Gaziantep’te kanser tedavisi gören çocuklara moral amaçlı hediyeler dağıtıldı

Gaziantep’te kanser tedavisi gören çocuklara moral amaçlı hediyeler dağıtıldı

04 Şubat 2021 16:49 Yurt Haber
Gaziantep’te kanser tedavisi gören çocuklara moral amaçlı hediyeler dağıtıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla “04 Şubat Dünya Kanser Günü” dolayısıyla özel etkinliklere imza atıldı. Günün önemine vurgu yapmak için Büyükşehir Belediyesi personelleri mesai boyunca mor maske takarken kanserle mücadele eden çocuklar için de hediye dağıtıldı.

Her yıl “04 Şubat Dünya Kanser Günü” münasebetiyle farklı farklı etkinlikler hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanlığı, pandemi nedeniyle bu yılki etkinliklerini aldığı önlemler eşliğinde tamamladı. Bu kapsamda ilk olarak hazırlanan mor maskeleri büyükşehir personelleri mesai boyunca takarken kadın personeller için de “Erken Tanı Kadın Hastalıkları” konulu bilgilendirme eğitimi verildi. Öte yandan büyükşehir ekipleri, Şahinbey Onkoloji Hastanesi’ne giderek kanserle mücadele eden 0 ila 16 yaş arası çocuklara moral amaçlı hediye dağıttı.

Etkinlikte görev alan ekiplerce tedavi için erken teşhisin önemine vurgu yapılırken bireylerin kendi vücutları hakkında bilgi sahibi olabilmeleri adına Gaziantep’te hizmet veren KETEM’e başvurabilecekleri belirtildi. KETEM aracılığıyla gerçekleştirilen düzenli kontroller sayesinde kişilerin hem erken teşhis de hem de sonrasında oluşabilecek durumlar için olumlu yönde ilerleme kaydedilebileceğinin altı çizildi.

Bir Yorum Bırakın

Benzer Bilgiler

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

21 Nisan 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

Yenilenen Yazılımımız Sizce Nasıl?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...