Gaziantep’te dev uyuşturucu operasyonu

12 Şubat 2021 13:00 Asayiş
Gaziantep’te dev uyuşturucu operasyonu

Gaziantep’te düzenlenen dev uyuşturucu operasyonunda uyuşturucu madde bulundurmak ve ticaretini yapmaktan 37 kişi yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğünün il genelinde uyuşturucu ile mücadele kapsamında 37 şüpheli şahsa uyuşturucu madde bulundurmak kullanmak ve ticaretinden işlem yaptığı, 2 kişinin tutuklandığı, bir kişinin de adli kontrol aldığı açıklandı. Emniyet ayrıca  aranan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda ise 101 kişiyi yakaladı.

Hırsızlık olaylarına yönelik yapılan çalışmalarda ise 31 şüpheli şahsa işlem yapılırken, 10 faili meçhul olay aydınlatıldı, 2 kişi tutuklandı, bir şahıs adli kontrol altına alındı. Gün içerisinde yapılan çalışmalarda ise 59 şahsa kabahatlerden işlem yapıldı.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü yapılan çalışmalarla ilgili olarak, “227 gram uyuşturucu madde, 5830 uyuşturucu hap, ruhsatsız 8 tabanca, 4 tüfek, bir kurusıkı tabanca, 165.000 bandrolsüz makaron, 203.2 kilogram kaçak nargile tütünü, 11.075 kg kaçak tütün, 36 şişe kaçak içki, 20 litre dökme içki, 99 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Çocuk Şube Müdürlüğümüzce, Dilencilikle Mücadele Eylem Planı çerçevesinde yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu cadde ve kavşaklarda yapılan denetimlerde, dilenip/çalıştığı tespit edilen 4 çocuğun ailesine gerekli yasal işlemler yapılmıştır” bilgilerini verdi.

TDP bilgilendirme çalışmaları da sürüyor. Yapılan açıklamada, “Toplum Destekli Polis,  Ekiplerimizce Motosiklet Hırsızlığı olaylarını önlemek amacıyla vatandaşlarımıza, motosikletin güvenli bir şekilde kilitlenmesi, park edilmesi gereken yerler, motosiklet alırken ve satarken nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgilendirme yapılmıştır. TDP ekiplerimizce iletişim yoluyla dolandırıcılık olaylarını engellemek amacıyla; Sağlık Bakanlığından geldiklerini ve aşı yapacaklarını söyleyen yetkisiz kişilere ve pandemi desteği ile sosyal yardım adı altında gelen mesajlara itibar etmemeleri hususlarında bilgilendirme yapıldı. TDP Ekiplerimizce 6136 sayılı kanuna muhalefet ile şüpheli şahıs ve durumlar hakkında; Özel Güvenlik ve Park-Bahçelerde temizlik hizmeti yürüten görevliler ile Silah bayilerinin sahibi ve çalışanlarına yönelik bilgilendirme çalışmaları yapılmıştır” denildi.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

26 Şubat 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

Yenilenen Yazılımımız Sizce Nasıl?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...