Gaziantep’te 104 kişi yakalandı

10 Şubat 2021 13:31 Asayiş
Gaziantep’te 104 kişi yakalandı

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlarda aranması bulunan 104 kişi yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğünün suça ve suçluya yönelik operasyonları devam ediyor. Günün 24 saati çalışmalarına devam eden emniyet güçleri, çeşitli suçlardan aranması bulunan 104 kişiyi yakaladı.

Emniyetin uyuşturucu ve hırsızlığa yönelik operasyonları da sürüyor. Dün de çok sayıda yakalandı. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “ 09.02.2021 günü ilimiz genelinde Uyuşturucu ile mücadele kapsamında 64 şüpheli şahsa uyuşturucu madde bulundurmak kullanmak ve ticaretinden işlem yapılmış, 2 şahıs tutuklanmış, 2 şahıs adli kontrol almıştır. Aranan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda ise 104 şahıs yakalanmıştır” ifadelerine yer verildi.

Hırsızlık olaylarına yönelik çalışmalarına da devam eden İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan açıklamada, “09.02.2021 günü il genelinde Hırsızlık olaylarına yönelik yapılan çalışmalarda 46 şüpheli şahsa işlem yapılmış, 16 faili meçhul olay aydınlatılmış, 4 şahıs tutuklanmış, bir şahıs adli kontrol almıştır. Gün içerisinde yapılan çalışmalarda ise 76 şahsa kabahatlerden işlem yapılmıştır. Yapılan çalışmalarda; 194 gram uyuşturucu madde, ruhsatsız 6 tabanca,2 tüfek,6 kurusıkı tabanca bir çalıntı motosiklet, çok sayıda çalıntı elektronik ve muhtelif malzeme ile bakır kablo, 101 paket gümrük kaçağı sigara, 1 adet hassas terazi, 52 kesici alet ele geçirilmiştir” denildi.

Çocuk Şube Müdürlüğünce, Dilencilikle Mücadele Eylem Planı çerçevesinde yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu cadde ve kavşaklarda yapılan denetimlerde, dilenip/çalıştığı tespit edilen 5 çocuğun ailesine gerekli yasal işlemler yapıldı.

Yapılan operasyonlarda çok sayıda suçlunun yakalanması vatandaşları da memnun ediyor. Emniyetin çalışmalarını takdirle karşılayan vatandaşlar, özellikle uyuşturucuya yönelik operasyonların artarak devam etmesini istiyor.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

26 Şubat 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En iyi dizi sizce hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...