Gaziantepli sporcudan Türkiye rekoru

07 Şubat 2021 13:29 Spor
Gaziantepli sporcudan Türkiye rekoru

Gaziantep’in yetiştirdiği sporcu Süreyya Yıldız, 800 metre U18 Salon Şampiyonası’nda Türkiye rekoru kırdı.

800 metre U18 Salon Atletizm Şampiyonası’nda Gaziantep TOHM sporcusu Süreyya Yıldız 2:10.08 derecesiyle yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu. Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sosyal medya hesabından “Gaziantep’imizin yetiştirdiği sporcumuzdan salon Türkiye Rekoru!, 800 Metre’de Gaziantep TOHM sporcumuz Süreyya Yıldız 2:10.08 derecesiyle yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu. Sporcumuz ve antrenörümüzü başarılarından ötürü tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” paylaşımı ile Gaziantep’e sevindiren haberi verdi.

Gaziantep Valisi Davut Gül de başarılı sporcuyu kutladı. Gül mesajında, “Süreyya Yıldız kardeşimizi tebrik ediyor, destek veren herkese teşekkür ediyorum” açıklaması yaptı.

İstanbul’da 5-7 Şubat 2021 günlerinde gerçekleşen ve geçen yıl kaybettiğimiz eski İstanbul İl Temsilcisi Selahattin Yıldız’ın anısına düzenlenen şampiyonada Süreyya Yıldız Gaziantep’i sevindirdi.

Turkcell Türkiye Büyükler ve U20 Atletizm Şampiyonası için 1200’ün üzerinde atlet başvurdu.

Uluslararası nitelikte olan şampiyonada Azerbaycan, Özbekistan, Lübnan, Kuveyt, Kırgızistan, İspanya, Irak, İran ve Gürcistan’dan gelen 18 atlet de misafir olarak ter döktü.

Yarışmalar, aynı zamanda 13 Şubat’taki Balkan U20 Salon ve 20 Şubat’taki Balkan Büyükler Salon Şampiyonası için de seçme niteliği taşıyor.

Son yılların en geniş katılımlı şampiyonasında Covid-19 önlemleri uyarınca seyirci alınmayacak, sporcular ise yarışmaları sonrasında salondan ayrılacak. Organizasyon, aynı zamanda 2023’te aynı tesiste yapılacak olan Avrupa Salon’un ilk önemli provası anlamına da geliyor.

 

Bir Yorum Bırakın

Benzer Bilgiler

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

21 Nisan 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Sihirbaz Sürümü Hangisi

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...