Gaziantep pandemide ne durumda? Vali Gül açıkladı!

16 Şubat 2021 14:47 Yurt Haber
Gaziantep pandemide ne durumda? Vali Gül açıkladı!

Gaziantep Valisi Davut Gül, kentin pandemiyle mücadelede en iyi durumda olan illerden birisi olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafında açıklanan il il korona virüs  vaka sayılarının ardından Vali Gül sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Vali Gül, “Pandemiyle mücadelede en iyi durumda olan illerden birisiyiz. Gaziantepli hemşehrilerimiz başta olmak üzere tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Rehavete kapılmadan aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Çoğu gitti azı kaldı” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Son basın toplantımızda illerimizdeki vaka sayısını paylaşacağımızı belirtmiştim. Bundan sonra her hafta başında 7 günün vaka sayısını ilan edeceğiz. Yerinde karar dönemindeyiz” demiş ve il il vaka sayılarını açıklamıştı.

Bakan Koca, önceki gün açıklamasında  “Pazartesi gününden itibaren il bazında 7 günlük vaka sayılarının ortalaması canlı olarak yayınlanacak” demişti.

Artık bölgesel çalışmaların ön planda tutulacağını belirten Koca yeni süreci şu şekilde açıklamıştı: “Aşılanmada tüm hassasiyetimizi ortaya koyduk. Pazartesi gününden itibaren il bazında 7 günlük vaka sayısını açıklayacağız. Bölgesel çalışmaları artık ön plana koyuyoruz. Esnafımızın, sağlık çalışanımızın öngöreceği bir döneme adım adım ilerliyoruz. Tedbirlere birlikte uymamız gerekiyor.”

Vali Gül bugün açılan okullara giderek pandemiyle mücadelede uyarılarda bulundu. Gül,  Yamaçoba İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilere derslerinde başarılar diledi, Pandemi kurallarını hatırlattı. Öğretmenlerle de bir araya gelen Valimiz Davut Gül, Pandemi tedbirleri üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

07 Mayıs 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

Yenilenen Yazılımımız Sizce Nasıl?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...