Virüs etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Sağlık ve Yaşam

Koronavirüs salgınında vaka sayısı 7 bin 706’ya ulaştı

13 Şubat 2021
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosunu paylaştı. Paylaşıma göre, 13 Şubat’ta 123 bin 305 test yapıldı. Vaka sayısı 7.706 hasta sayısı 671 oldu..
Sağlık ve Yaşam

Koronavirüsü geçirdikten sonra sağlık kontrollerini yaptırın

10 Şubat 2021
Gaziantep Özel Hatem Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Halil Kalli, korona virüsü atlatan kişilerin, sağlık merkezlerinde kontrollerini yaptırmalarının hayati önem taşıdığını vurguladı. Korona virüse yakalan..
Sağlık ve Yaşam

Coronavirüs Wuhan’daki laboratuvarda üretilmiş ve sızdırılmış olması mümkün mü?”

7 Şubat 2021
Wuhan’da viroloji laboratuvarını gezen İngiliz uzman CNN’e konuştu!  Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) bağlı uzman ekibi 3 Şubat’ta Wuhan Viroloji Enstitüsü’nü ziyaret etti.Birçok uzman, enstitüye bağlı labora..
Sağlık ve Yaşam

Gaziantep’te mutasyonlu virüs şoku

6 Şubat 2021
Gaziantep’te iki yeni tip mutasyonlu koronavirüs vakası görülmesinin şoku yaşanıyor. Gaziantep’in Araban ilçesi Kaymakamı Abdulhamit Mutlu, kaymakamlığın resmi internet sitesi üzerinden yaptığı y..
Bilim ve Teknoloji

COVID-19 sağlığımızı hackerler ise bilgilerimizi çalıyor

5 Şubat 2021
Yapılan araştırmalar, 2020 yılında sağlık şirketlerinin ayda 187 milyon web uygulaması saldırısına uğradığını raporluyor.  Yapılan araştırmalar, 2020 yılında sağlık şirketlerinin ayda..
Sağlık ve Yaşam

Covid-19’un vücuda daha kolay yerleşmesine neden oluyor

5 Şubat 2021
Dünyayı etkisi altına alan pandemiden korunmak için “maske, mesafe ve hijyen” kurallarına uysak da bazı kötü alışkanlıklar tüm bu çabaları boşa çıkarıyor. Dünyayı etkisi altına alan pandemiden korunma..
Sağlık ve Yaşam

Kanser hastalarına koronavirüsten korunma önerileri

3 Şubat 2021
Hangi kanser hastaları, koronavirüste daha ciddi risk altındadır? Kanser hastaları koronavirüsten korunmak için neler yapabilir? İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üy..
Sağlık ve Yaşam

COVID–19 döneminde kök hücre bağışından vazgeçmeyin

1 Şubat 2021
Ülkemizde, başta lösemi hastaları olmak üzere kök hücre bağışı bekleyen binlerce insan olmasına karşın toplumumuzda konu ile ilgili bağış sonrası kalıcı yan etki ve ağrılı bir süreç olması, hastaneye yatma gereklili..
Sağlık ve Yaşam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mutasyonlu virüs sayısını açıkladı

29 Ocak 2021
Sağlık Bakanı Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Türkiye'de mutasyonlu virüsün sayısını açıkladı. Mutasyona uğramış virüs 128 olarak açıklanırken 17 ilde İngiltere varyantı görüldüğünü söylerken şeh..
Sağlık ve Yaşam

6,5 milyon doz aşı pazartesi sabah Türkiye’de

24 Ocak 2021
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından 2.sevkiyat hakkında açıklamada bulundu. Bakan Koca, şu ifadelerde bulundu;İnaktif aşıların 10 milyon doz olan 2. sevkiyatın ilk bölümü (6.5 mi..
Sağlık ve Yaşam

Gaziantep’te toplam kaç kişi aşı oldu?

23 Ocak 2021
Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile Türkiye'nin aşı haritasını paylaştı.  Haritada en çok aşı yapılan şehirler olarak en başta 224.000 aşı ile İstanbul olurken Ankara, İzmir, ve Antalya en ç..
Sağlık ve Yaşam

Kovid-19’zun el atmadığı bir ayak kalmıştı

20 Ocak 2021
Kovid-19 salgını sırasında birçok kişi evde her zamankinden daha fazla zaman geçirdi. Bu durum ruhsal ve bedensel pek çok olumsuzluğu da beraberinde getirdi. Kovid-19 salgını sırasında birçok kişi evde her zamankinden..
Sağlık ve Yaşam

Koronavirüs salgınında vaka sayısı 6 bin 435’e geriledi

20 Ocak 2021
Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu paylaşıldı. Paylaşıma göre, 20 Ocak'da 168 bin 894 test yapıldı. Vaka sayısı 6.435 hasta sayısı 752 oldu, 159 kişi hayatını kaybetti.Genel tabloda ise veriler şöyle: ''27 mi..
Sağlık ve Yaşam

İnme – felç hastaları Covid’e karşı 2 kat fazla risk altında

18 Ocak 2021
Covid -19 sadece neden olduğu hastalıkla değil aynı zamanda virüsün yayılmasını yavaşlatmak ve durdurmak için alınan önlemler nedeniyle de tüm yaşam akışını etkiliyor. Pandemi döneminde herkes mümkün olduğunca evde ka..
Haberler

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’nde CoronaVac aşılaması başladı

14 Ocak 2021
Hastanede ilk aşıyı İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan oldu.   CoronaVac aşısı için "Acil Kullanım Onayı" verilmesinin ardından bugünden itibaren sağlık çalışanları..
Bilim ve Teknoloji

DİKKAT! Kötü amaçlı yazılımın cihazınızı ele geçirebileceği 7 yol

14 Ocak 2021
Kendimizi ve dijital cihazlarımızı korumanın ilk adımı mevcut tehdit türlerini hakkında bilgi sahibi olmaktır.  İkinci önemli adım ise bu tehditlerin bilgisayarlarımıza, akıllı telefo..
Sağlık ve Yaşam

Kanser hastaları COVID-19 aşısını olmalı mı?

14 Ocak 2021
Çok yakın bir zaman içerisinde risk grubunda olan insanlara COVID-19 aşısı yapılmaya başlanacak.Kanser hastaları ve yakınlarının “Kanser hastalarına COVID-19 aş..
Sağlık ve Yaşam

Koronavirüs salgınında vaka sayısı 9 bin 554’e ulaştı

13 Ocak 2021
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosunu paylaştı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin günlük k..

Köşe Yazarları

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

27 Şubat 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

Yenilenen Yazılımımız Sizce Nasıl?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...