sanat etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Kültür Sanat

Uşak’ın Güzide sembolü: Kanatlı Denizatı

18 Nisan 2021
Uşak Müzesinde bulunan Kanatlı Denizatı broşu geçtiğimiz yıllarda sahtesiyle yer değiştirilip sırra kadem basmıştı. Som altın olduğu için eritilip başka araçlar ve takılarda kullanılması korkusu devlet yetkilileri tarafından 6 y..
Kültür Sanat

Japon kültürel değerleri hakkında bilmeniz gerekenler

17 Nisan 2021
 JAPON KÜLTÜREL DEĞERLERJaponlar toplum olarak saldırgan, çekingen askeri disiplin ile yetiştirilmiş, esnek anlayışlı yeri geldiğinde çok nazik ve kibar bazen de kabalıkları ile dikkat çekmektedirler. Katı anl..
Haberler

‘Kadın Sanatçılar, Esmalar ve Hilyeler’

15 Nisan 2021
Her yıl Ramazan ayında geleneksel sanatlarımızı Çamlıca’daki Sergi Salonu’nda geniş kesimlerle buluşturan Yıldız Holding, bu sene de “Kadın Sanatçılar – Esmâlar ve Hilyeler” sergisine ev sahipliği yapıyor. Kadın tez..
Kültür Sanat

Osmanlı Yazmalarını keşfe çıkıp, kendi ayracınızı tasarlayın

26 Mart 2021
İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, Kütüphane Haftası’nı çevrimiçi sergi turu ve yetişkinlere yönelik bir atölye çalışması ile kutluyor. “Origami ile 3 Boyutlu Kitap Ayracı” atölyesi 31 Mart’ta Pera Müzesi Öğrenme Programları..
Kültür Sanat

Kuruyan kalpleri sulamak ve rahatlamak için bir kitap

18 Mart 2021
‘Kalbimiz kurur bazen ve biz bir daha yeşillenemeyeceğinisanırız. Sanırız ki bir daha gülümsemek, yumuşamak, hissetmek, canlanmak mümkünolmayacak. Aslında tek ihtiyacımız olan sudur. İhtiyacımız kalbimizin kuruyaniklimine s..
Kültür Sanat

Sanata ve sanatçıya tam destek

9 Mart 2021
Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren BUSMEK, özellikle geleneksel sanatların yaşatılıp, gelecek kuşaklara aktarılmasında önemli bir rol üstleniyor. Fırsat buldukça BUSMEK atölye ve sergi salonlarını ziyaret e..
Kültür Sanat

Antalya’da ‘Saklıkent Sanat Kampı’ Düzenleniyor

2 Mart 2021
Saklıkent kültür ve sanatla renklenecek Antalya Büyükşehir Belediyesi, 3-5 Mart tarihleri arasında ‘Saklıkent Sanat Kampı’ adıyla Kültür Sanat Çalıştayı düzenliyor...
Kültür Sanat

Duygular bir gün bitiyor mu?

1 Mart 2021
Uzman Klinik Psikolog, Öğretim Görevlisi ve Yönetici Koçu Ayşegül Kalem’in ikinci kitabı “Hiç Bitmio” İlksatır Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı. Hayat, bir başlangıçlar ve bitişler döngüsü mü?..
Kültür Sanat

Yeni Resimler – Yeni Dokunuşlar ‘’sergisi uzatıldı

19 Şubat 2021
Next Level Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi’nde Başkentli sanatseverlerin ilgisine sunulan ‘Resmin Şairi’  Devrim Erbil’in ‘’Yeni Resimler – Yeni Dokunuşlar’’ adlı resim sergisinin süresi uzatıldı. 2 Kasım 202..
Kültür Sanat

Kaybolunca nereye gideriz?

18 Şubat 2021
Zor bir soruyu cevaplamanıza yardımcı olacak birçok fikir içeren “Kaybolunca Nereye Gideriz?”, Koç Üniversitesi Çocuk’ta (KÜ Çocuk) yayımlandı. Zor bir soruyu cevaplamanıza yardımcı olacak birçok fikir içeren ..
Kültür Sanat

Batı toplumları savaşla yükselmedi

18 Şubat 2021
VakıfBank Kültür Yayınları, Cambridge Üniversitesi Siyasi Tarih Profesörü Jason Sharman’ın “Zayıfların İmparatorlukları” eserini yayımlıyor. VakıfBank Kültür Yayınları, Cambridge Üniversitesi Siyasi Tarih Prof..
Üniversiteler

HKÜ, Bilim ve Sanat Merkezleri için MEB ile iş birliği yapacak

17 Şubat 2021
Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) arasında Bilim ve Sanat Merkezlerinde sunulan eğitimin niteliğini artırmaya yönelik iş birliği protokolü imza..
Kültür Sanat

O’Art, ilk online sergisi “Şimdi 2021”i sanat severlerle buluşturuyor

13 Şubat 2021
Odeabank’ın sanat platformu O’Art, 15 sanatçının, birçoğu pandemi döneminde üretilen eselerini online bir sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunuyor.  “ŞİMDİ 2021” adlı sergi gün..
Kültür Sanat

Ünlü yazarlardan çocuklara kitap seçkisi

12 Şubat 2021
Kitapseverlerin severek okuduğu eserlere imza atan ünlü isimler, çocuklar için kitap önerilerinde bulundu. Usta yazarlar Doğan Cüceloğlu ve İpek Ongun; oyunculukları kadar kaleme aldıkları eserlerle de okuyucu..
Kültür Sanat

Aşk şarkılarının vazgeçilmez ismi Sıla

10 Şubat 2021
Yerli pop müziğinin önemli isimlerinden Sıla, 14 Şubat Sevgililer Gününe özel hazırladığı repertuvarı ile PSM Online’da dinleyicilerini bu kez aşkla buluşturmaya hazırlanıyor. Yerli pop müziğinin önemli is..
Kültür Sanat

CRR’nin şubat ayı çevrimiçi konserleri devam ediyor

10 Şubat 2021
Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nun YouTube kanalından yayınladığı konserleri devam ediyor.Pandemi nedeniyle etkinliklerini dijital yayınları ile sürdüren CRR Konser Salonu şubat ..
Kültür Sanat

Son zamanların en uçuk kitabı “Evlerin Evi”

8 Şubat 2021
Bizarro (uçuk yazın) türünün önde gelen yayıncılarından Eraserhead Press tarafından yayımlanan Kevin L. Donihe’ninEvlerin Evi kitabı Ayrıksı Kitap okurlarıyla buluştu.Bizarro (uçuk ya..
Kültür Sanat

Akbank Sanat çocuk etkinlikleri evinizde

8 Şubat 2021
Akbank Sanat Şubat ayında kültür sanat etkinliklerine “Akbank Sanat Evinizde” çatısı altında sosyal medya kanallarında devam ediyor. Çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, Şubat ayında da eğlence..

Köşe Yazarları

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

21 Nisan 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Sihirbaz Sürümü Hangisi

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...