Sağlık etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Sağlık ve Yaşam

Pandemi tedbirleri sürüyor

6 Mart 2021
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Covid- 19 salgını ile mücadelede kontrollü normalleşme dönemine geçmiş bulunmaktayız. Covid- 19 salgını ile mücadelede kontrollü normalleşme dönemine geçmiş bulunmaktayız. Yeni süreçte il..
Hayvanlar Alemi

Sokak hayvanları için güç birliği

6 Mart 2021
Türkiye’ye ve Avrupa’ya örnek bir ‘Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni hayata geçirmeye hazırlanan Bursa Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte sokak hayvanlarının yararına olan çalı..
Sağlık ve Yaşam

Pandemi sürecinde egzersiz düzenine dikkat

4 Mart 2021
Covid- 19 pandemisi sürecinde pek çok insan virüsten korunmak isterken aslında hareketsiz bir hayat tarzına geçtiğini belirtiyor. Ancak sağlıklı yaşamın en önemli koşullarından birinin spor ve düzenli..
Sağlık ve Yaşam

Son birkaç kiloyu bir türlü veremiyorsanız

4 Mart 2021
Günümüzde ince ve fit görünmek hemen herkesin isteği. Bu uğurda pek çok kez büyük heveslerle diyete başlıyor ancak bir noktaya gelip de o ‘inatçı’ son kiloları veremeyince hayal kırıklığına uğrayabiliyoruz. Günümüzde ..
Sağlık ve Yaşam

Kalpte yaşanan rahatsızlıklar ciltte nasıl belirti verir?

3 Mart 2021
Kalp hastalıkları günümüzde en sık hastalık ve ölüm sebebidir. Yaşla birlikte sıklığı artmakla birlikte şeker hastalığı, yüksek kolesterol, sigara, yüksek tansiyon, bel bölgesinde yağlanma, hareketsiz yaşam bilinen en öneml..
Sağlık ve Yaşam

Risk iştahı artıyor mu?

2 Mart 2021
Öncelikle ABD tahvil getirilerinin %1.40 seviyelerinden dengelenmesinin piyasalara nefes aldırdığını söyleyebiliriz. (A1 Capital)  Öncelikle ABD tahvil getirilerinin %1.40 seviyelerinden deng..
Sağlık ve Yaşam

Kahvaltıda olmazsa olmaz 8 besin

2 Mart 2021
Kahvaltı günün en önemli öğünlerinin başında geliyor.Kahvaltıda bazı besinlerin mutlaka soframızda yerini alması gerekiyor.Bu besinleri Dr.Fevzi Özgönül sıralayarak anlatıyor. Kahvaltı yaparken lütfen kendinizi zorlam..
Sağlık ve Yaşam

Kan uyuşmazlığını 10 dakikada saptayan test

2 Mart 2021
Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Levent Kayrın ve Yrd. Doç. Dr. Umut Kökbaş’ın Geliştirerek Patent Aldığı Hızlı Testi Kiti, Rh Kan Uyuşmazlığını Gebeliğin İlk Haftalarında Sadece 10 Dakikada Belirleyebiliyor...
Sağlık ve Yaşam

Eczacının kalfası yapay zeka olacak

1 Mart 2021
Novadan, binlerce veriyi aynı anda inceleyen yapay zeka sistemini eczacıların hizmetine ücretsiz sundu. Sistem, ihtiyaçları hızlı şekilde tespit edip, en uygun sağlık ürünlerini, en doğru zamanda önerecek. Uygulaman..
Sağlık ve Yaşam

Sosyal mesafeli sabah sporu başlıyor

1 Mart 2021
Antalya Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı ve zinde yaşamı teşvik için 3 Mart Çarşamba gününden itibaren Karaalioğlu Parkı ve Konyaaltı Sahili’nde sosyal mesafeli sabah sporu etkinliği düzenleyecek.  ..
Sağlık ve Yaşam

Prostat kanseri teşhisinde yeni dönem

28 Şubat 2021
Bugün dünya üzerinde milyonlarca erkek prostat kanseriyle savaşıyor. Kanserle mücadelede yol kat etmek için hayati öneme sahip olan görüntüleme cihazları ise doğru olarak kullanıldığında başarı şansını çok daha arttırıyor...
Sağlık ve Yaşam

Görünmeyen Tehlikelere Karşı Uzmanlar Uyarıyor!

28 Şubat 2021
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından; “Sağlık Bakımında Görünmeyen Tehlike” konulu, insan sağlını tehdit eden tıbbi atıklara karşı çevrimiçi seminer düzenlendi. Konunun uzmanları, sağlığı tehdi..
Sağlık ve Yaşam

Koronavirüs salgınında vaka sayısı 9 bin 193’e ulaştı

27 Şubat 2021
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosunu paylaştı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin günlük k..
Sağlık ve Yaşam

Gıdı bölgesindeki sarkmalara dikkat

27 Şubat 2021
Medikal Estetik Hekimi Dr. Mesut Ayyıldız konu hakkında bilgiler verdi.  Endopeel ile özellikle yüz ve boyun olmak üzere vücudun pek çok yerinde kırışıklık ve sarkmaları hızla ortadan kalkmak..
Sağlık ve Yaşam

Kalp ve damar sağlığı için bu yanlışlara dikkat

26 Şubat 2021
Kalp ve Damar Cerrahı Op.Dr. Orçun Ünal konu hakkında önemli bilgiler verdi. Kalp ve damar hastalıkları dünyada ve ülkemizde hastalıkların başında yer alıyor.Ancak kalp ve damar sağlığı ile ilgili doğru bilinen birçok..
Sağlık ve Yaşam

Nadir hastalık sahibi bireyler, gelirlerini tedaviye harcıyorlar

26 Şubat 2021
Türkiye’de yaklaşık 5 ila 7 milyon kişi, SMA ve ALS gibi nadir hastalıklarla mücadele ediyor. SMA ve ALS gibi yaşamı tehdit edici, genetik, kronik, bakım gerektiren ve görülme sıklığı az olan hastalık türleri, nadir h..
Sağlık ve Yaşam

SMA’lı Kuşaklar Kısırdöngüsü” tarama testleriyle kırılabiliyor

26 Şubat 2021
Spnal Kas (Müsküler) Atrofi (SMA) hastalarının tanı testi yıllardır yapılabiliyor. Ancak bunun için öncelikli olarak çocuk hastalıkları hekiminin bebekte SMA ön tanısını koyması gerektiğinin altını çizen T..
Sağlık ve Yaşam

Memorial & Cedars Sinai ileri endoskopi toplantısı dijital ortamda gerçekleşti

26 Şubat 2021
Memorial Sağlık Grubu, dünyanın önde gelen sağlık kurumlarından Cedars Sinai ile önemli bir organizasyona imza attı. Memorial Sağlık Grubu, dünyanın önde gelen sağlık kurumlarından Cedars Sinai ile önemli bir organiza..

Köşe Yazarları

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

07 Mart 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

Yenilenen Yazılımımız Sizce Nasıl?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...