kültür etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Kültür Sanat

Uşak’ın Güzide sembolü: Kanatlı Denizatı

18 Nisan 2021
Uşak Müzesinde bulunan Kanatlı Denizatı broşu geçtiğimiz yıllarda sahtesiyle yer değiştirilip sırra kadem basmıştı. Som altın olduğu için eritilip başka araçlar ve takılarda kullanılması korkusu devlet yetkilileri tarafından 6 y..
Kültür Sanat

Türkiye’de Kültür ve Kültürel değişim

18 Nisan 2021
GİRİŞKültürün geleceğe yönelik değişkenlik gösterdiği ve Kültürün insan toplulukları tarafından yaratıldığını, yeni kuşaklara aktarıldığını ve oluşturulan kültürlerin toplumdan topluma farklılık gösterdiğini ortaya koy..
Kültür Sanat

Japon kültürel değerleri hakkında bilmeniz gerekenler

17 Nisan 2021
 JAPON KÜLTÜREL DEĞERLERJaponlar toplum olarak saldırgan, çekingen askeri disiplin ile yetiştirilmiş, esnek anlayışlı yeri geldiğinde çok nazik ve kibar bazen de kabalıkları ile dikkat çekmektedirler. Katı anl..
Kültür Sanat

Osmanlı Yazmalarını keşfe çıkıp, kendi ayracınızı tasarlayın

26 Mart 2021
İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, Kütüphane Haftası’nı çevrimiçi sergi turu ve yetişkinlere yönelik bir atölye çalışması ile kutluyor. “Origami ile 3 Boyutlu Kitap Ayracı” atölyesi 31 Mart’ta Pera Müzesi Öğrenme Programları..
Kültür Sanat

Kuruyan kalpleri sulamak ve rahatlamak için bir kitap

18 Mart 2021
‘Kalbimiz kurur bazen ve biz bir daha yeşillenemeyeceğinisanırız. Sanırız ki bir daha gülümsemek, yumuşamak, hissetmek, canlanmak mümkünolmayacak. Aslında tek ihtiyacımız olan sudur. İhtiyacımız kalbimizin kuruyaniklimine s..
Kültür Sanat

AYDA için başvurular devam ediyor

14 Mart 2021
Asya’nın lider boya markası Nippon Paint’in 13 yıldır düzenlediği ve bu yıl Türkiye’nin de dahil edildiği Asia Young Designer Awards (AYDA) için başvurular devam ediyor. Geleceğin tasarımcılarını yetiştirme vizyonuyla hayat..
Kültür Sanat

Duygular bir gün bitiyor mu?

1 Mart 2021
Uzman Klinik Psikolog, Öğretim Görevlisi ve Yönetici Koçu Ayşegül Kalem’in ikinci kitabı “Hiç Bitmio” İlksatır Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı. Hayat, bir başlangıçlar ve bitişler döngüsü mü?..
Haberler

Türkiye’de bir ilk: Büyükşehir’de UNESCO birimi kuruldu

28 Şubat 2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in kültürel ve tarihi mirasını korumak ve gelecek nesillere taşımak için dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor. Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Ba..
Kültür Sanat

Yeni Resimler – Yeni Dokunuşlar ‘’sergisi uzatıldı

19 Şubat 2021
Next Level Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi’nde Başkentli sanatseverlerin ilgisine sunulan ‘Resmin Şairi’  Devrim Erbil’in ‘’Yeni Resimler – Yeni Dokunuşlar’’ adlı resim sergisinin süresi uzatıldı. 2 Kasım 202..
Kültür Sanat

Kaybolunca nereye gideriz?

18 Şubat 2021
Zor bir soruyu cevaplamanıza yardımcı olacak birçok fikir içeren “Kaybolunca Nereye Gideriz?”, Koç Üniversitesi Çocuk’ta (KÜ Çocuk) yayımlandı. Zor bir soruyu cevaplamanıza yardımcı olacak birçok fikir içeren ..
Kültür Sanat

Batı toplumları savaşla yükselmedi

18 Şubat 2021
VakıfBank Kültür Yayınları, Cambridge Üniversitesi Siyasi Tarih Profesörü Jason Sharman’ın “Zayıfların İmparatorlukları” eserini yayımlıyor. VakıfBank Kültür Yayınları, Cambridge Üniversitesi Siyasi Tarih Prof..
Kültür Sanat

Ünlü yazarlardan çocuklara kitap seçkisi

12 Şubat 2021
Kitapseverlerin severek okuduğu eserlere imza atan ünlü isimler, çocuklar için kitap önerilerinde bulundu. Usta yazarlar Doğan Cüceloğlu ve İpek Ongun; oyunculukları kadar kaleme aldıkları eserlerle de okuyucu..
Kültür Sanat

CRR’nin şubat ayı çevrimiçi konserleri devam ediyor

10 Şubat 2021
Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nun YouTube kanalından yayınladığı konserleri devam ediyor.Pandemi nedeniyle etkinliklerini dijital yayınları ile sürdüren CRR Konser Salonu şubat ..
Kültür Sanat

Son zamanların en uçuk kitabı “Evlerin Evi”

8 Şubat 2021
Bizarro (uçuk yazın) türünün önde gelen yayıncılarından Eraserhead Press tarafından yayımlanan Kevin L. Donihe’ninEvlerin Evi kitabı Ayrıksı Kitap okurlarıyla buluştu.Bizarro (uçuk ya..
Kültür Sanat

Akbank Sanat çocuk etkinlikleri evinizde

8 Şubat 2021
Akbank Sanat Şubat ayında kültür sanat etkinliklerine “Akbank Sanat Evinizde” çatısı altında sosyal medya kanallarında devam ediyor. Çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, Şubat ayında da eğlence..
Kültür Sanat

Borusan sanat’ta bu hafta

8 Şubat 2021
Borusan Sanat, dijital platformlar üzerinden dinleyicileri ile buluşmaya devam ediyor. BİFO’nun dünyaca ünlü Avusturyalı şef Patrick Hahn yönetiminde vereceği konser 11 Şubat Perşembe günü saat 14.00’te Borusan Klasik’te ca..
Kültür Sanat

En güçlü kadın şarkıcı “Sertap Erener”

7 Şubat 2021
PowerTürk Müzik Ödülleri sahiplerini buldu  Türkçe Pop Müziğin en güçlü isimlerinin belirlendiği “PowerTürk Müzik Ödülleri 2021” gerçekleştirildi. Dinleyici ve izleyicilerinin oylarıyla ‘Türk..
Kültür Sanat

Pera müzesi ‘sevgililer günü’nü hediyeler ve indirimlerle kutluyor

3 Şubat 2021
Pera Müzesi ziyaretçilerini, 2-12 Şubat tarihleri arasında Artshop’taki tüm ürünlerde %15 indirim fırsatı bekliyor. Pera Müzesi, Sevgililer Günü’nü çekiliş ve özel indirimlerle kutluyor. Müze ziyaretçilerini 2..

Köşe Yazarları

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

21 Nisan 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Sihirbaz Sürümü Hangisi

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...