güncel etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Kültür Sanat

Uşak’ın popüleri

20 Nisan 2021
Uşak'ı tanımak isteyenlerin en uğrak mekanı olan Uşak Ulubey Kanyonu dünyanın en büyük ikinci kanyonu olması özelliğiyle popülerdir.  Dünyanın en büyük kanyonu olan Arizona eyaletinde bulunan Büyük Kanyon..
Bilim ve Teknoloji

Dünyanın en büyüklerinden

20 Nisan 2021
Uşak Ulubey Kanyonu , Arizona eyaletinde bulunan Büyük Kanyon’dan ( Grand Canyon ) sonra dünyanın en büyük ikinci kanyonudur.  Uzunluğu 45 kilometreyi aşan Uşak Ulubey Kanyonu’nun derinliği 50 ile 170 met..
İlginç Bilgiler

Suskunluk Sarmalı nedir?

18 Nisan 2021
Suskunluk sarmalı kuramı (spiral of silence), Alman sosyolog Elisabeth Noelle-Neumann tarafından geliştirilen bir kuramdır ve kitle iletişim teorisidir. Teori özetle şudur: Eğer savunduğunuz fikir, toplumun genelinde kabul görmüyors..
Film Eleştirileri

Sonsuzluk ve Bir gün film eleştirisi

17 Nisan 2021
İÇ İÇE GEÇEN ZAMANLARAlexander, edebiyat çevrelerince tanınan, bilinen ve sevilen ünlü bir yazar ve şairdir. Aniden yakalandığı amansız bir hastalık sonucunda tüm hayatını gözden geçirmesine sebep olmuştur. Artık Alexa..
Kültür Sanat

Sabun Hanı canlandırılacak

17 Nisan 2021
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Sabun Hanı’nda yürüttüğü restorasyon çalışmasını titizlikle sürdürüyor. Hanın işletildiği dönemde çalışan ustaların anlatıları üzerinden yürütülen çalışmaları yerinde in..
Haberler

Ankara Büyükşehir tarihe sahip çıkıyor:“Hasanoğlan Köy Enstitüsü” yeniden canlandırılacak

17 Nisan 2021
Büyükşehir Belediyesi, Elmadağ’da bulunan ve uzun yıllardır atıl durumdaki Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nü yeniden canlandıracak. İçinde müzik okulu, amfi tiyatro, müze yapıları, hamam ve ahşap atölyesinden olu..
Kültür Sanat

AŞT’nin üretim atölyesi oyunlara hayat veriyor

17 Nisan 2021
Tiyatronun mutfağında hummalı çalışma   Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Şehir Tiyatroları (AŞT), sergilediği oyunların tüm kostüm, aksesuar ve dekorlarını Yıldız Kenter Tiyat..
Ekonomi

HKÜ, TRC1 Bölgesinin Turizm Potansiyeline Katkı Sağlayacak

17 Nisan 2021
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gül Rengin Küçükerdoğan, TRT Çukurova Radyosu’nda yayınlanan “Akdeniz’den Toroslar’a” programının canlı yayın konuğu oldu. Sunucu Alper Yetgün’ün HKÜ ve İpekyolu Kalkınma..
Kültür Sanat

Binlerce yıllık gelenek, AB projesi ile korunacak

17 Nisan 2021
AB Başkanlığı liderliğinde, Merkezi Finans ve İhale Kurumunun sözleşme makamı olduğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından koordine edilecek olan Sınır-Ötesi Masallar Projesi Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) önderliğinde ça..
Sağlık ve Yaşam

SANKO Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çelik: “Kulak nezlesi, çocukluk çağının en sık görülen hastalıklarından biridir”

16 Nisan 2021
SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Çelik, kulak zarı arkasında, yani orta kulak boşluğunda bilinen anlamda iltihap olmadan sıvı birikmesi olarak tanımlanan kulak nezlesinin..
Yurt Haber

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Concern Worldwide arasındaiş birliği protokolü imzalandı

16 Nisan 2021
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Concern Worldwide Türkiye Temsilciliği arasında "Yarını Kurmak" Projesi kapsamında iş birliği protokolü imzalandı. Suriye göçünün nega..
Ekonomi

Şahinbey Belediyesi’nin 12.301.932 adet meyve ve sebze fide desteği sürüyor

16 Nisan 2021
Verdiği desteklerle çiftçinin yüzünü güldüren Şahinbey Belediyesi 12.301.932 fide dağıtımını Sarıt Köyü’nde sürdürdü. Çiftçilere vermiş olduğu desteklerle ekili alan mikt..
Kültür Sanat

SANKO PARK AVM, Çocuklara yönelik ödüllü yarışma düzenledi

16 Nisan 2021
Gaziantep’in yaşam alanı SANKO Park Alışveriş Merkezi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel ödüllü resim yarışması düzenledi.  Bu yıl sekizincisi düzenlen resim yarışmasına katılmak isteyenl..
Ekonomi

GSO ile Göç İdaresi Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı

16 Nisan 2021
Gaziantep Sanayi Odası ile Gaziantep İl Göç İdaresi Müdürlüğü arasında yabancı uyruklu bireylerin entegrasyonu ve meslek edinmeleri konusunda GSO-MEM vasıtasıyla yürütülecek çalışmaları geliştirmek am..
Ekonomi

YILDIRIM: Yeni bir “Vergi Barışı” uygulaması gerekli

16 Nisan 2021
GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, pandemi şartlarının yarattığı ekonomik ve mali zorlukları nispeten giderebilmek için reel sektörün vergi uygulamalarında beklediği değişiklikler ile ilgili bir değerlendirme yaptı...
Kültür Sanat

Gaziantep Büyükşehir turizm haftasını kutluyor

15 Nisan 2021
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Dünya Turizm Haftası dolayısıyla etkinlik düzenledi. Etkinlikte, bu yıl “Turizmde Sanat Var” temasının işleneceği belirtildi...
Yurt Haber

Şahinbey Belediyesi iftara yetişemeyenlerin yanında

15 Nisan 2021
Şahinbey Belediyesi iftara yetişemeyen vatandaşlar için ‘İftara 5 Kala’ projesi ile şehrin yoğun olan kavşaklarında kumanya dağıtıyor. Şahinbey Belediyesi iftarı evinde a..
Spor

Gaziantep FK cephesinde Kasımpaşa maçı hazırlıkları başladı

15 Nisan 2021
Profesyonel Futbol kulübü Gaziantep FK, Süper Lig'in 35. haftasında konuk edeceği Kasımpaşa maçı hazırlıklarına bir günlük iznin ardından çalışmalara başladı. Teknik Direktör Sa Pinto yönetiminde 14 Nisan saat 16:..

Köşe Yazarları

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

21 Nisan 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

Yenilenen Yazılımımız Sizce Nasıl?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...