dünya etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Dünya

Xi, Çin Komünist Partisi’nin 100. yıldönümünde özel bir konuşma yapacak

24 Mart 2021
Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) kuruluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek bir dizi etkinlik hakkında bilgi verildi.Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) kuruluşunun 100. yıl dönümü neden..
Dünya

Çin, bu yıl da AB’nin en büyük dış ticaret partneri olacak

21 Mart 2021
Avrupa Birliği’nin (AB) Çin’e yaptığı mal ihracatı, ocak ayında, bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 6,6 oranında artarak 16,1 milyar avroya ulaştı.  Avrupa Birliği’nin (AB) Çin’e yaptı..
Dünya

Dışişleri Bakanlığı Mali’deki terör saldırısını kınadı

17 Mart 2021
Dışişleri Bakanlığı, Mali’de 15 Mart 2021 tarihinde meydana gelen terör saldırısını kınadı. 11 askerin hayatını kaybettiği ve 14 askerin yaralandığı saldırıyı üzüntüyle karşıladıklarını bildirdi. ..
Haberler

ABD’li şirketlerin üçte ikisi, Çin’deki yatırımlarını artırma planı yapıyor

11 Mart 2021
Çin’deki Amerikan Ticaret Odası’nın (AmCham) tarafından açıklanan rapora göre Çin’de faaliyet gösteren ABD’li şirketler Çin ekonomisinin büyümesine iyimser bakıyor. Çin’deki Amerikan Ticaret Odası’nın..
Sağlık ve Yaşam

Dünya nüfusunun yüzde 80’i aşılanırsa bağışıklık kazanılır

7 Mart 2021
Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı delegesi ve Çin Hastaslık Kontrol ve Önleme Merkezi Direktörü Gao Fu, salgın sonrası dönemde sürü bağışıklığına dair açıklamalar yaptı. Gao Fu, Çin Medya Grubu’na (C..
Dünya

Çin’in 2020 yılı ekonomik verileri, diğer ekonomi devlerini geride bıraktı

2 Mart 2021
Çin Ulusal İstatistik Bürosu 2020 ulusal ekonomik ve sosyal kalkınma istatistikleri raporunu açıkladı. Rapora göre, 13. Beş Yıllık Plan’ın son yılı olarak, Çin’in ekonomik tutarı 2020’de 100 trilyon yuanı aştı ve ülke..
Dünya

Beijing’de yeni ekonomik sektörler 2020’de sağlam durdu

28 Şubat 2021
Resmi verilere göre, Beijing'de yeni ekonomik sektörler, 2020'de, COVID-19 pandemisine karşın sağlam performans gösterdi.  Resmi verilere göre, Beijing'de yeni ekonomik sektörler, 2020'de, CO..
Bilim ve Teknoloji

“Türkiye’de ve Dünyada Derin Teknoloji Girişimciliği” raporu yayınlandı

21 Şubat 2021
Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation öncülüğünde Türkiye’de ve Dünyada derin teknoloji girişimciliği ekosistemine ışık tutan bir çalışma gerçekleştirildi. Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube In..
Dünya

Çin’in bağışladığı Covid-19 aşıları, Belarus’a ulaştı

20 Şubat 2021
Çin’in Belarus’a bağışladığı COVID-19 aşıları dün ülkenin başkenti Minsk’e ulaştı. Belarus Sağlık Bakanı Dmitriy Pineviç ve Çin’in Minsk Büyükelçisi Xie Xiaoyong, havalimanında düzenlenen teslimat törenine katıldı. Çi..
Ekonomi

Klasik tasarıma modern dokunuş

20 Şubat 2021
Göz alıcı tasarımlarıyla her mekanda fark yaratan Enza Home’un yeni koleksiyonunda yer alan Merida Koltuk Takımı, klasik dekorasyon çizgisini günümüz anlayışıyla yeniden yorumluyor. Göz alıcı ..
Dünya

Çin: Yaşlı nüfus arasında internet kullanımı artıyor

14 Şubat 2021
Çin'de internet kullanımının gelişmesine ilişkin yayımlanan yeni bir rapora göre, ülkede internet erişimi gelişim gösterirken yaşlı nüfusun internet kullanımı da artmakta. Çin İnternet Şebekesi Enform..
Ekonomi

Egeplast’tan bir üst pazara geçiş başvurusu

13 Şubat 2021
Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş, bir üst pazara geçiş için çalışma başlatacak. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, ''Şirketimiz yönetim kurulunun toplantısında Yakın İz..
Haberler

Ermenistan’da 4.7 şiddetinde deprem

13 Şubat 2021
Ermenistan'da 4.7 şiddetinde deprem oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, merkez üssü Ermenistan Armavir olan deprem 20,87 kilometre derinlikte oluştu.Şiddeti 4.7 ol..
Dünya

Çin’in Londra Büyükelçiliğinden BBC açıklaması

13 Şubat 2021
Çin’in Londra Büyükelçiliği Sözcüsü, Çin Ulusal ve Televizyon İdaresi’nin BBC World News’in Çin’deki yayınlarını durdurma kararının meşru ve mantıklı olduğunu açıkladı. Sözcü, açıklamasında “Bir süredir BBC World News..
Haberler

MODOKO, sanal fuarla yıllık hedefin yarısını 1 ayda tutturdu

13 Şubat 2021
Türkiye’nin en büyük açık hava mobilya alışveriş merkezlerinden olan MODOKO, mobilya sektörünün 2020 yılında yaşadığı fuar iptalleri nedeniyle Ocak 2021’de 365 gün sürecek “MODOKO Sanal Fuarı” başlattı...
Dünya

Çin, Covid-19 vaka sayısını yeniden ‘sıfırladı’

12 Şubat 2021
Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte ülke genelinde 12 yeni Covid-19 vakasının tespit edildiği, vakaların hepsinin yurt dışından geldiği bildirildi. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tara..
Bilim ve Teknoloji

Dünyanın bilime, bilimin kadınlara ve kız çocuklarına ihtiyacı var

11 Şubat 2021
Kadınların ve kız çocuklarının bilim, teknoloji ve girişimcilik alanlarına katılımının ve erişiminin desteklenmesi, teşvik edilmesi ve farkındalık oluşturması amacıyla 11 Şubat Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocu..
Politika

Öztrak: “Türkiye Dünya Enflasyon Liginde 15. sıraya çıktı”

3 Şubat 2021
CHP Sözcüsü Öztrak, açıklanan son rakamlara göre Türkiye’nin dünyada en yüksek enflasyona sahip 15. Ülke olduğunu belirtti.  Öztrak, en çok tüketilen ürünlerde, üretici enflasyonunda ve çekir..

Köşe Yazarları

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

21 Nisan 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

Yenilenen Yazılımımız Sizce Nasıl?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...