çocuk etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Haberler

BADEM’de gündem; çocuk istismarı

3 Mart 2021
Bursalılara uzman psikologlar marifetiyle ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veren Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursa Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (BADEM), çocuk ihmal ve istismarlarının önüne geçmek için Saadet Öğretm..
Eğitim

Çocuklar “Selma Gürbüz: Dünya Diye Bir Yer” sergisini çevrimiçi keşfediyor

27 Şubat 2021
İstanbul Modern çocukları ücretsiz çevrimiçi sergi turlarıyla buluşturmayı sürdürüyor.  Çocuklar “Selma Gürbüz: Dünya Diye Bir Yer” sergisinin çevrimiçi turunda sanatçının insanlığa, ..
Sağlık ve Yaşam

Çocuğa empati yapmayı öğretebilirsiniz

26 Şubat 2021
Empati kurmayı öğrenen çocukların daha merhametli, yardımsever, adil ve paylaşımcı olduğunu dile getiren uzmanlar, empatinin öğretilen bir beceri olduğunu vurguluyor.  Empati becerisi..
Eğitim

Çevrimiçi Çocuk Atölyeleri devam ediyor

21 Şubat 2021
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi Öğrenme Programları, 5-12 yaş grubuna çocuklara yönelik eğitici ve eğlenceli etkinliklerine devam ediyor.   Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi..
Yurt Haber

Çocuklar Şahincan’la spor yaptı

19 Şubat 2021
Şahinbey Belediyesi pandemi sürecinde evlerinde kalarak zor süreci atlatan çocukların ve ailelerin hoş vakit geçirmeleri amacıyla Yeşilvadi Millet Bahçesi’nde çeşitli spor etkinlikleri düzenliyor. Toplumun tüm kes..
Sağlık ve Yaşam

LÖSEV uyarıyor; “Belirtilere duyarsız kalmayın”

13 Şubat 2021
“Çocukluk çağı kanserlerinde lösemi ilk sırada” LÖSEV, çocukluk çağı kanserlerinde löseminin ilk sırada yer aldığını belirterek, erken teşhisin tüm kanser türlerinde olduğu gibi lösemi tedavisinde de b..
Sağlık ve Yaşam

Çocukların duygularını anlamaya çalışın

12 Şubat 2021
Yarıyıl tatili 15 Şubat Pazartesi günü sona eriyor. Okulların açılacak olmasını bazı çocuklar heyecanla beklerken bazılarında kaygı oluşabiliyor. Okul başladığında erken uyuması için çocuğa baskı yapılmamalı..
Eğitim

AÇEV, pandemi döneminde oyun kutuları ile çocukların yanında

11 Şubat 2021
Yüz yüze eğitim programlarıyla her yıl binlerce aileye ulaşan Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), pandemi sürecinde çocukları ve ebeveynleri destekleyebilmek için çalışmalarına yeni bir uzaktan eğitim programı ekledi...
Sağlık ve Yaşam

Çocuğum neden evde farklı, okulda farklı davranışlar sergiliyor?

9 Şubat 2021
Çocuğunuz okulda uyumlu ve kurallara uyan bir çocukken evde hırçın ve kuralsız mı? Belki de tam tersi, evde son derece sakin ama okulda olumsuz davranışlar sergiliyor... Peki bu davranış değişikliğinin sebeple..
Bilim ve Teknoloji

Sabancı Uzay Evi online etkinliklerde çocuklarla buluşmaya devam ediyor

7 Şubat 2021
Geçtiğimiz yıllarda çocuklar için düzenledikleri atölyeler ile çocukların gök bilime ilgi duymasını sağlayan Sabancı Uzay Evi, bu sene pandemi nedeniyle etkinliklerini online olarak gerçekleştiriyor. ..
Sağlık ve Yaşam

Çocuklukta kötü ağız bakımı, yetişkinlikte arteriyoskleroz riskini arttırabilir

6 Şubat 2021
Çocukluk çağındaki hem çürük hem de periodontal hastalıklar, yetişkinlikte arterioskleroz ve kalp hastalıkları gibi birçok kronik hastalığın tetikleyicisi olabilir. Bu yüzden çocukluk döneminden itibaren iyi bir ağız bakımı alışkanl..
Sağlık ve Yaşam

2.5 yaşındaki Alperen böbrek taşından kapalı ameliyatla kurtuldu

5 Şubat 2021
Böbreğinde taş olan 2.5 yaşındaki Alperen, Medical Park Karadeniz Hastanesi’nde Dr. Öğr. Üyesi Hasan Turgut’un yaptığı kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu.  Trabzon’da yaşayan 2.5 yaşındaki A..
Yurt Haber

Gaziantep’te kanser tedavisi gören çocuklara moral amaçlı hediyeler dağıtıldı

4 Şubat 2021
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla “04 Şubat Dünya Kanser Günü” dolayısıyla özel etkinliklere imza atıldı. Günün önemine vurgu yapmak için Büyükşehir Belediyes..
Sağlık ve Yaşam

7 renk çocuk gelişimindeki 7 temel gelişimi simgeliyor

2 Şubat 2021
0-6 yaş arasındaki çocukların sosyal gelişimleri, duyularının gelişimi, yaratıcılık, analitik düşünme, motor gelişimi, el ve göz koordinasyonu ve fiziksel gelişimi gibi temel alanlarda ilerleme kaydetmesi gerekiyor...
Sağlık ve Yaşam

Çocuklarda ağız ve diş sağlığı büyük önem taşıyor

1 Şubat 2021
Hospitadent Dental Group Fatih şubesi Başhekimi Mustafa SÖYLEMEZ, çocukluk çağındaki yanlış beslenmenin çeşitli sağlık problemleriyle birlikte ağız ve diş sağlıkları üzerinde de büyük problemlere neden olacağını bel..
Sağlık ve Yaşam

Serebral palsi tüm yönleriyle konuşuldu

28 Ocak 2021
İstinye Üniversitesi ve Liv Hospital Ulus iş birliğiyle düzenlenen Riskli Bebek-Serebral Palsi Sempozyumu çok sayıda uzman hekimin katılımıyla gerçekleşti.  Nestle Health'ın koşulsuz desteği ..
Eğitim

Eskişehirli çocuklar Küresel Tasarım Maratonuna katıldı

24 Ocak 2021
Amsterdam merkezli bir kuruluş olan Designathon Works tarafından 2014 yılından bu yana her yıl uluslararası bir etkinlik olarak düzenlenen ve her kıtadan binlerce çocuğun katıldığı Çocukların Küresel Tasarım Maratonu'na bu ..
Eğitim

Çocuklar engelleri birlikte aşıyor

16 Ocak 2021
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Engelsiz Çocuk Buluşması Projesi kapsamında 81 ildeki Çocuk Hakları Temsilcileri, 2.550 engelli çocuk ve aileleri ile bir araya gelerek, engelli çocukların so..

Köşe Yazarları

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

07 Mart 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Sihirbaz Sürümü Hangisi

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...