biliyorlar etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
İlginç Bilgiler

Ateşe Savaş Açanlar!

27 Nisan 2021
 İtfaiye ekipleri kaliteli ekipmanları ile yangın olaylarının yanı sıra birçok alanda bizlere hizmet vermeye devam ediyor. İtfaiye ekipleri yangın dışında deprem, göçük, gölde veya birikmiş sularda boğulma, intiha..
Haberler

EV SAHİBİ İLE KİRACI ARASINDA KÖPRÜ ; GAYRİMENKUL

27 Nisan 2021
Uşak piyasasında birçok ev kiralanmakta bu ev kiralarının miktarını öğrenciler çok fazla ev sahipleri çok uygun görüyor ortak noktayı emlakçı buluyor. DOĞRU EV SAHİBİ DOĞRU KİRACIUşak piyasası..
Haberler

Kadın Futbolunun Uşak Serüveni Beyler Bırakın da Futbol Oynayalım

24 Nisan 2021
Kadın Futbolunun Uşak Serüveni Beyler Bırakın da Futbol OynayalımUşak'ta kadın futbolunun temelleri 13.04.2019 Cumartesi günü yapılan antrenmanla atıldı. Uşak kadın takımı, eski Uşakspor futbolcusu günümüzün genç tekni..
Haberler

Gençler İnançlarını Mı Kaybediyor?

24 Nisan 2021
Gençler İnançlarını Mı Kaybediyor? KONDA araştırma Şirketinin geçen hafta açıkladığı 10 yıllık toplumsal değişim raporu büyük tartışma yarattı. Zira raporda, her fırsatta yüzde 99'unun Müslüman..
Haberler

Trafik Lambası Sorunu hayatı zora sokuyor

22 Nisan 2021
Ünalan Mahallesi, Barbaros ve Eser Caddelerinin kesiştiği kavşakta trafik lambası olmaması günlük hayatı zorlaştırıyor. Uşak, Ünalan Mahallesi, Barbaros ve Eser Caddelerinin birleşim noktası olan dört yolda trafik..
Kültür Sanat

Kitaplara açılan ilk kapı

21 Nisan 2021
Uşak’ın ilk kütüphanesi Karaali Camii bahçesinde bulunan Müderris Hacı Ahmet Okur Efendi Kütüphanesi'dir. Uşak'ın eğitim seviyesi kütüphanenin yapıldığı zamanlarda oldukça iyiydi. Yetiştirdiği bilgili insanlarla k..
Haberler

Öğrenciler yoldan rahat geçemiyor

21 Nisan 2021
Uşak Lisesi öğrencilerinin büyük sıkıntısı olan üst geçidin olmaması onlar için büyük bir tehdit arz ediyor. Uşak Merkez’de bulunan Uşak Lisesi, otoyol güzergahı üzerinde olma sebebiyle öğrencilerin, öğretmenlerin..
Kültür Sanat

Uşak’ın popüleri

20 Nisan 2021
Uşak'ı tanımak isteyenlerin en uğrak mekanı olan Uşak Ulubey Kanyonu dünyanın en büyük ikinci kanyonu olması özelliğiyle popülerdir.  Dünyanın en büyük kanyonu olan Arizona eyaletinde bulunan Büyük Kanyon..
Bilim ve Teknoloji

Dünyanın en büyüklerinden

20 Nisan 2021
Uşak Ulubey Kanyonu , Arizona eyaletinde bulunan Büyük Kanyon’dan ( Grand Canyon ) sonra dünyanın en büyük ikinci kanyonudur.  Uzunluğu 45 kilometreyi aşan Uşak Ulubey Kanyonu’nun derinliği 50 ile 170 met..
Haberler

Uşak’ın tek boks hakemi

19 Nisan 2021
19 yaşında boks hakemi olan Ahmet Alp Kucak Uşak bölgesinin tek boks hakemi. Boksun amatör olarak sürdürüldüğü Uşak’ta, Ahmet K. gençlere yeni bir iş alanı açmakta kararlı. Ahmet Alp Kucak hen..
Eğitim

Uşak’ta yabancı öğrenci uyruklu öğrenci problemleri

19 Nisan 2021
Uşak Üniversitesi’nde 59 ülkeden 2622 yabancı uyruklu öğrenci eğitim görüyor bu öğrencilerin Uşak’ta yaşadığı sorular ve problemler nelerdir? Uşak Üniversitesi’nde 59 ülkeden 2622 öğrenc..
İlginç Bilgiler

El yazınız sizin hakkınızda ne söylüyor?

17 Nisan 2021
El yazımız aslında kişiliğimiz hakkında birçok şey söyler. Bir cümle yazmayı deneyelim;1.Yazınızın Boyutu: el yazınızın boyutu özgüven ve öz farkındalık seviyeniz hakkında bilgi verebilir. İri bir el yazısı bu dışa dönük ve insanlarla i..
Kültür Sanat

Sabun Hanı canlandırılacak

17 Nisan 2021
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Sabun Hanı’nda yürüttüğü restorasyon çalışmasını titizlikle sürdürüyor. Hanın işletildiği dönemde çalışan ustaların anlatıları üzerinden yürütülen çalışmaları yerinde in..
Haberler

Ankara Büyükşehir tarihe sahip çıkıyor:“Hasanoğlan Köy Enstitüsü” yeniden canlandırılacak

17 Nisan 2021
Büyükşehir Belediyesi, Elmadağ’da bulunan ve uzun yıllardır atıl durumdaki Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nü yeniden canlandıracak. İçinde müzik okulu, amfi tiyatro, müze yapıları, hamam ve ahşap atölyesinden olu..
Kültür Sanat

AŞT’nin üretim atölyesi oyunlara hayat veriyor

17 Nisan 2021
Tiyatronun mutfağında hummalı çalışma   Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Şehir Tiyatroları (AŞT), sergilediği oyunların tüm kostüm, aksesuar ve dekorlarını Yıldız Kenter Tiyat..
Ekonomi

HKÜ, TRC1 Bölgesinin Turizm Potansiyeline Katkı Sağlayacak

17 Nisan 2021
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gül Rengin Küçükerdoğan, TRT Çukurova Radyosu’nda yayınlanan “Akdeniz’den Toroslar’a” programının canlı yayın konuğu oldu. Sunucu Alper Yetgün’ün HKÜ ve İpekyolu Kalkınma..
Kültür Sanat

Binlerce yıllık gelenek, AB projesi ile korunacak

17 Nisan 2021
AB Başkanlığı liderliğinde, Merkezi Finans ve İhale Kurumunun sözleşme makamı olduğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından koordine edilecek olan Sınır-Ötesi Masallar Projesi Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) önderliğinde ça..
Sağlık ve Yaşam

SANKO Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çelik: “Kulak nezlesi, çocukluk çağının en sık görülen hastalıklarından biridir”

16 Nisan 2021
SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Çelik, kulak zarı arkasında, yani orta kulak boşluğunda bilinen anlamda iltihap olmadan sıvı birikmesi olarak tanımlanan kulak nezlesinin..

Köşe Yazarları

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

07 Mayıs 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En iyi dizi sizce hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...