bilgi etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Bilim ve Teknoloji

Dünyanın en büyüklerinden

20 Nisan 2021
Uşak Ulubey Kanyonu , Arizona eyaletinde bulunan Büyük Kanyon’dan ( Grand Canyon ) sonra dünyanın en büyük ikinci kanyonudur.  Uzunluğu 45 kilometreyi aşan Uşak Ulubey Kanyonu’nun derinliği 50 ile 170 met..
Kültür Sanat

Uşak’ın Güzide sembolü: Kanatlı Denizatı

18 Nisan 2021
Uşak Müzesinde bulunan Kanatlı Denizatı broşu geçtiğimiz yıllarda sahtesiyle yer değiştirilip sırra kadem basmıştı. Som altın olduğu için eritilip başka araçlar ve takılarda kullanılması korkusu devlet yetkilileri tarafından 6 y..
İlginç Bilgiler

Suskunluk Sarmalı nedir?

18 Nisan 2021
Suskunluk sarmalı kuramı (spiral of silence), Alman sosyolog Elisabeth Noelle-Neumann tarafından geliştirilen bir kuramdır ve kitle iletişim teorisidir. Teori özetle şudur: Eğer savunduğunuz fikir, toplumun genelinde kabul görmüyors..
Kültür Sanat

Türkiye’de Kültür ve Kültürel değişim

18 Nisan 2021
GİRİŞKültürün geleceğe yönelik değişkenlik gösterdiği ve Kültürün insan toplulukları tarafından yaratıldığını, yeni kuşaklara aktarıldığını ve oluşturulan kültürlerin toplumdan topluma farklılık gösterdiğini ortaya koy..
Film Eleştirileri

Sonsuzluk ve Bir gün film eleştirisi

17 Nisan 2021
İÇ İÇE GEÇEN ZAMANLARAlexander, edebiyat çevrelerince tanınan, bilinen ve sevilen ünlü bir yazar ve şairdir. Aniden yakalandığı amansız bir hastalık sonucunda tüm hayatını gözden geçirmesine sebep olmuştur. Artık Alexa..
Kültür Sanat

Japon kültürel değerleri hakkında bilmeniz gerekenler

17 Nisan 2021
 JAPON KÜLTÜREL DEĞERLERJaponlar toplum olarak saldırgan, çekingen askeri disiplin ile yetiştirilmiş, esnek anlayışlı yeri geldiğinde çok nazik ve kibar bazen de kabalıkları ile dikkat çekmektedirler. Katı anl..
İlginç Bilgiler

El yazınız sizin hakkınızda ne söylüyor?

17 Nisan 2021
El yazımız aslında kişiliğimiz hakkında birçok şey söyler. Bir cümle yazmayı deneyelim;1.Yazınızın Boyutu: el yazınızın boyutu özgüven ve öz farkındalık seviyeniz hakkında bilgi verebilir. İri bir el yazısı bu dışa dönük ve insanlarla i..
Sağlık ve Yaşam

SANKO üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Uncuoğlu’nun başarısı

16 Nisan 2021
REKTÖR GÜNER DAĞLI: “TUS GAZİANTEP 1’İNCİSİ OLAN UNCUOĞLU’NUN BAŞARISI, ÇABALARIMIZIN KARŞILIKSIZ KALMADIĞININ DA İFADESİDİR”-TIP FAKÜLTESİ DEKANI PROD. DR. AKKIN: “UNCUOĞLU, EĞİTİMİ SIRASINDA ÖRNEK TIP ÖĞRENCİL..
Ekonomi

Lidya Grup’tan Dev Değişim Kampanyası

14 Nisan 2021
Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup, işletmelere verdiği desteklerde ilklere imza atmaya devam ediyor. Sektöründe finansman desteği uygulayan tek firma olarak Lidya..
Sağlık ve Yaşam

Sağlık sektöründe, Turquality destekleri nelerdir?

14 Nisan 2021
Turquality, ülkemizin devlet destekli ilk marka programıdır. Hem teşvik, hem değer oluşturan bir iş modeli olduğu için, ürün ve hizmet üreten tüm sektörler tarafından yoğun ilgi görüyor. Son dönemlerde iş süreçlerini uçtan uca d..
Haberler

4 haftalık tam kapanma şart

6 Nisan 2021
İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilim Kurulu “kontrollü normalleşme”nin ardından ektisini arttıran COVID-19 küresel salgınıyla ilgili bir açıklama yaparak salgınının baskılanmasına yönelik önerilerini paylaştı.Bilim..
Ekonomi

AVOD’un bağlı ortaklığının arazisinde inşaat yapılacak

30 Mart 2021
AVOD Kurutulmuş Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş'nin bağlı ortaklığının arazisinde 32 villa yapılacak.  AVOD Kurutulmuş Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş'nin bağlı ortaklığın..
Ekonomi

Akademisyenler araştırdı; çiftçiler ne istiyor?

30 Mart 2021
13 bin yıllık halini koruyabildiği için Antik Buğday Grubu olarak adlandırılan grubun içinde yer alan, genetiği ile oynanıp evcilleştirilmemiş Kars’ın Kavılca Buğdayı üzerine çalışan Boğaziçi Üniversitesi öğretim üy..
Haberler

Konya, Birlik Başkanları İstişare Toplantısı’na Ev Sahipli Yaptı

29 Mart 2021
Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Birlik Başkanları İstişare Toplantısı Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı ve Kon..
Kültür Sanat

Soyer: Değerleri pekiştiren kıymetli bir eser

24 Mart 2021
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye ile Yunanistan arasında 1923 yılındaki nüfus mübadelesi anlaşmasının sosyal alandaki yansımalarını anlatan anıtın açılışını yaptı. Buca Kasaplar Meydanı'nda yerini alan "Memleket..
Haberler

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde yeni yönetim belli oldu

24 Mart 2021
Tunç Soyer yönetim kuruluna seçildiAvrupa çapında 150 binin üzerinde yerel ve bölgesel yönetimi temsil eden Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin 40. oturumu küresel salgın nedeniyle çevrim içi yapıld..
Bilim ve Teknoloji

CHP’li belediye başkanları su gündemini tartışacak

22 Mart 2021
“Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikaları Zirvesi” İzmir’de başladı CHP’li belediye başkanları su gündemini tartışacakTürkiye’nin su gündemini masaya yatıracak iki günlük “Kentlerde Sürdürülebilir Su P..
Politika

DSP, “Türk milleti oyunları bozacak milli iradeye sahiptir.”

21 Mart 2021
DSP Parti Meclisi, Genel Başkan Önder Aksakal başkanlığında bugün yapıldı. Toplantı Covid-19 tedbirleri kapsamında Parti Meclisi üyelerinin bir kısmının video konferansla katılmasıyla gerçekleştirildi...

Köşe Yazarları

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

21 Nisan 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Sihirbaz Sürümü Hangisi

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...