Aşı etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Sağlık ve Yaşam
Dünya

Çin, Birleşmiş Milletler personeline aşı bağışlayacak

2 Mart 2021
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin aldığı Covid-19 aşısına adil erişimin korunmasıyla ilgili bir karara Çin’den destek geldi.  Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin aldığı Covid-19 a..
Dünya

Çin, Karadağ’a Covid-19 aşısı bağışlayacağını açıkladı

19 Şubat 2021
Birçok ülkenin aşı bulmakta zorlanması nedeniyle Çin, acil ihtiyaç duyan ülkelere aşı bağışlamaya devam ediyor. Gelişmekte olan ülkelerin yanı sıra Avrupa kıtasında da birçok ülke aşı erişiminde zorlu..
Sağlık ve Yaşam

Aile Sağlık Merkezleri tıklım tıklım doldu

17 Şubat 2021
Sağlık Bakanlığı tarafından mhrs randevu sistemi üzerinden Aile Sağlık Merkezlerine (ASM) verilen randevular “10 dakikada bir” olarak yeniden düzenlenince ASM’ler doldu taştı. Sağlık Bakanlığı..
Sağlık ve Yaşam

ANKA’da sağlık çalışanlarına ikinci doz aşılama başladı

12 Şubat 2021
Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’nde koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan aşılama sürecinde 14 Ocak’ta ilk doz aşısı yapılan sağlık çalışanları, 28 gün sonra ikinci doz aşılarını da olmaya başladı...
Politika

Tatlıoğlu, aşı rakamları da takvim de tutmadı

8 Şubat 2021
İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, kovit 19 aşılama sürecine yönelik Sağlık Bakanı’nın plan bütçe komisyonundaki görüşmelerde 2021 aşı programı için verdiği rakam ve takvi..
Sağlık ve Yaşam

Aşılama çalışmalarının hız kazanması gerekiyor

8 Şubat 2021
Covid-19 pandemisinin Türkiye ve dünya sağlık sektöründe yarattığı etkiler ve 2021 yılı öngörüleri EY (Ernst & Young) Türkiye tarafından online olarak düzenlenen Sağlık Sohbetleri Toplantısı’nda sektör lideriyle..
Sağlık ve Yaşam

Covid-19’un vücuda daha kolay yerleşmesine neden oluyor

5 Şubat 2021
Dünyayı etkisi altına alan pandemiden korunmak için “maske, mesafe ve hijyen” kurallarına uysak da bazı kötü alışkanlıklar tüm bu çabaları boşa çıkarıyor. Dünyayı etkisi altına alan pandemiden korunma..
Politika

İlgezdi: “37 milyon doz aşı nerede?”

4 Şubat 2021
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Dışarıdan aşı tedarik sürdürülebilirliği şüphelidir” açıklamasının kamuoyunda tedirginlik yarat..
Sağlık ve Yaşam

‘Aşı Lojistik Birliği’ni oluşturdu

4 Şubat 2021
BAE Başkan Yardımcısı, Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Reşit El Maktum’un talimatlarıyla;  Emirates SkyCargo, Dubai Airports, DP World ve International Humanitarian C..
Bilim ve Teknoloji

Siber dolandırıcılar sahte web sitesiyle aşı olmak isteyenleri tuzağa düşürüyor

3 Şubat 2021
Siber güvenlik kuruluşu ESET, koronavirüs günlerinde siber suçluların Türkiye’yi hedef alan yeni bir aldatmacasına dikkat çekiyor.  Siber güvenlik kuruluşu ESET, koronavirüs günlerinde siber suçlu..
Sağlık ve Yaşam

Aşıların ikinci bölümü geliyor

29 Ocak 2021
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabın açıklamada bulundu. Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:İnaktif aşıların 10 milyon dozluk 2. sevkiyatının birinci bölümü geçtiğimiz hafta sonu elimize ulaşmıştı. Bu ..
Sağlık ve Yaşam

Sağlık ordumuz silahlandı, büyüklerimiz koruma altında

27 Ocak 2021
Alınan tedbirlerle vaka sayısında %80’e varan hızlı bir düşüş sağlandı. Ancak bütün çabalarımıza rağmen bu düşüş yavaşladı. 5.000-7.000 arasında dalgalanan günlük vaka sayıları görülmeye devam etmektedir. Dünyada da..
Sağlık ve Yaşam

Covı19 aşı uygulaması bilgilendirme ve onama’a formu

26 Ocak 2021
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu toplumu bilgilendirmeye devam ediyor. Federasyon aşı olmak isteyenlerin randevu almak için izlemeleri gereken süreci ve onam formu onaylama yöntemlerini sıraladı.Kişi..
Sağlık ve Yaşam

80 yaş üzeri vatandaşların aşılanması başlıyor

25 Ocak 2021
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 80 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasının bugün başladığını bildirdi.  Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 80 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasının bugün başlad..
Sağlık ve Yaşam

6,5 milyon doz aşı pazartesi sabah Türkiye’de

24 Ocak 2021
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından 2.sevkiyat hakkında açıklamada bulundu. Bakan Koca, şu ifadelerde bulundu;İnaktif aşıların 10 milyon doz olan 2. sevkiyatın ilk bölümü (6.5 mi..
Sağlık ve Yaşam

Gaziantep’te toplam kaç kişi aşı oldu?

23 Ocak 2021
Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile Türkiye'nin aşı haritasını paylaştı.  Haritada en çok aşı yapılan şehirler olarak en başta 224.000 aşı ile İstanbul olurken Ankara, İzmir, ve Antalya en ç..
Dünya

Bilgisayar korsanları, Covid-19 aşı belgelerini sızdırdı

22 Ocak 2021
Avrupa Birliği için ilaçları değerlendiren ve onaylayan Avrupa İlaç Ajansı (EMA), geçen ay bir siber saldırıya uğramış ve Covid-19 ile ilgili belgeler çalınmıştı.  Ajans, belgelerin b..

Köşe Yazarları

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

21 Nisan 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

Yenilenen Yazılımımız Sizce Nasıl?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...