ankara etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Bilim ve Teknoloji

Ankara Büyükşehir’de çevre teknolojileri ile dönüşüm çimden gübre üretimi başladı

10 Mayıs 2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELKA A.Ş, park ve bahçelerde biçilen çimlerden organik gübre üretmeyi başardı. Yeni projeyi sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Başkent’te çevre ..
Haberler

Ankara Büyükşehir tarihe sahip çıkıyor:“Hasanoğlan Köy Enstitüsü” yeniden canlandırılacak

17 Nisan 2021
Büyükşehir Belediyesi, Elmadağ’da bulunan ve uzun yıllardır atıl durumdaki Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nü yeniden canlandıracak. İçinde müzik okulu, amfi tiyatro, müze yapıları, hamam ve ahşap atölyesinden olu..
Eğitim

Mansur Yavaş’tan öğrencilere sevindirici haber

10 Nisan 2021
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te sosyal yardım alan öğrencilere pandemi sürecinde ücretsiz aylık mobil internet desteği sağladı. Yaklaşık 30 bin öğrenciye Aralık, Ocak ve Şubat aylarında..
Haberler

Başkent’te vektörle mücadele başladı

10 Nisan 2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte artan larva oluşumlarının önüne geçmek için vektörlerle mücadele çalışmalarına başladı. Akyurt ilçesinde bulunan ve altyapıları olmayan fabrikaların der..
Haberler

Sosyal yardım alanlarda ilk kez online başvuru dönemi başladı

3 Nisan 2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, sosyal yardım yönetmeliğinde yapılan değişikliğin ardından ilk kez online başvuru dönemini başlattı. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, pandemi sürecinde bu..
Haberler

Pelerinsiz kahramanlar başkent’te

28 Mart 2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 26 ilden 60 itfaiyecinin katıldığı ‘Arama Kurtarma Günleri’nin 4.’sünü 23-25 Mart tarihleri arasında gerçekleştirdi. 3 gün süren kurtarma tatbikatları ve eğit..
Ekonomi

ABB’den yeni kırsal kalkınma hamlesi: Manda desteği başlıyor

27 Mart 2021
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “Benim hayalim Ankaralıyı, Ankaralı üreticiyi zengin etmek” sözleriyle hayata geçirdiği kırsal kalkınma projeleri sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ..
Haberler

ASKİ’den Atatürk Bulvarı’nda hayat kurtaran müdahale

25 Mart 2021
Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Bulvarı üzerinde Kuğulu Parkı karşısında asfalt altında oluşan çökmeyi fark ederek hızlı şekilde müdahale etti. 2006 yılında hatalı imalat..
Yemek Tarifleri

Halk Ekmek hizmet ağını genişletiyor: Bayilik uygulaması başladı

25 Mart 2021
Başkentliler, yıllardır severek tükettikleri halk ekmek ürünlerine bundan sonra daha çok noktada ulaşabilecek. Hijyenik ortamda ürettiği lezzetli ve sağlıklı ürünleri, Başkent Market, Fabrika Satış Mağ..
Haberler

Kadınların güven noktası “Büyükşehir Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi”

24 Mart 2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren “Kadın Danışma Merkezi”, Başkentli kadınlara hukuksal danışmanlıktan psikolojik desteğe, meslek edindirme konularından barınma..
Bilim ve Teknoloji

ASKİ’nin gündemi: “Sıfır Atık”

23 Mart 2021
Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Başkent’te sıfır atık uygulamasını yaygınlaştırmak için çalışmalarını hızlandırdı. ASKİ, Başkent’te daha sağlıklı bir yaşam kurgusuyla kurum bünyesindeki a..
Ekonomi

Ankara’da sözleşmeli çiçek üreticiliği dönemi başlıyor

22 Mart 2021
Seçimlerden önce “Benim en büyük hayalim Ankaralıyı zengin etmek” diyerek sözleşmeli üreticilik modelini vadeden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2020 yılında bin 15 çiftçiyle sözleşmeli üretime geçilmesinin ardından ..
Kültür Sanat

Ankara Büyükşehir’den sinema severlere arşivlik yeni bir kültür mirası

22 Mart 2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, “Ankara’dan Sahneler ve Kaderin Mahkumları” adlı rehber kitabın genişletilmiş ikinci baskısını sinemaseverlerle buluşturuyor. Tamamı..
Ekonomi

Sebze fidesi desteği için yüz yüze başvuru alınmaya başlandı

21 Mart 2021
Bu yıl ilk kez pandemi nedeniyle dijital ortamda tarımsal destek başvurularını almaya başlayan Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecine geçilmesi ve teknik nedenlerle sebze fidesi için online başvuruda bulunama..
Sağlık ve Yaşam

Emekli öğretmenlerden Büyükşehir’e anlamlı bağış

21 Mart 2021
Hayırsever emekli öğretmen Nermin Turan Erol, emekli maaşından biriktirdiği parayla Büyükşehir Belediyesine ambulans alınmasını sağladı. Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, 75 yaşındaki emekli öğretm..
Haberler

Köprülerde derz yenileme çalışmaları devam ediyor

20 Mart 2021
 Ankara Büyükşehir Belediyesi merkez ve ilçelerde sorumluluk alanında bulunan yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Kent genelindeki 13 köprüde bakım onarım çalışması için düğmeye basan..
Eğitim

ABB, afet gönüllüleri arıyor

19 Mart 2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi Türkiye’de meydana gelebilecek olası bir afet durumunda sahada görev yapacak afet gönüllülerine eğitim vermeye hazırlanıyor. ‘Afet Gönüllüsü’ olmak isteyen vatandaşların, “..
Bilim ve Teknoloji

Ankara Büyükşehir Belediyesi stüdyosunu yeniden youtuberlara açıyor

18 Mart 2021
2020 yılının başında Başkentli yeteneklerin dünyaya açılması ve tanınmasına destek olmak amacıyla youtubelara ücretsiz sunulan ancak pandemi nedeniyle ara verilen ücretsiz stüdyo hizmeti yeniden başlıyor. Ank..

Köşe Yazarları

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

05 Ağustos 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En iyi dizi sizce hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...