En iyi KSS projesi seçildi

19 Şubat 2021 15:44 Dünya
En iyi KSS projesi seçildi

Paribu, 2021 Martech Awards 2021’de ‘Kurumsal Sosyal Sorumlulukta En İyi MarTech Kullanımı’ kategorisinde birincilik ödülü kazandı.

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı işlerinin değerlendirildiği MarTech Awards, sektör öncülerinden oluşan jürisiyle bu yıl dördüncü kez gerçekleşti. Online olarak düzenlenen ödül töreninde Paribu, Türkiye’ de bir ilki gerçekleştirerek ve gerekli altyapıyı sağlayarak 1,5 milyon kullanıcısına kripto parayla UNICEF Türkiye’ye bağış olanağı sağladığı projesiyle Kurumsal Sosyal Sorumlulukta En İyi MarTech Kullanımı kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Kripto para bağışlarıyla dezavantajlı çocuklar için fon oluşturulmasını hedefleyen Paribu, topluma olan sorumluluğunu bu kez de Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını pusula alarak kabul ettiği ve bu amaçlar arasında yer alan ‘Nitelikli Eğitim’ konusunda ortaya koydu. Toplanan bağışlar, UNICEF’in Türkiye’deki “Kapsayıcı Eğitim” projesi kapsamında ekonomik durumu elverişli olmayan çocukların ihtiyaçları için kullanılıyor.

Proje başlangıcı olan 25 Eylül 2020’den bu yana toplanan Bitcoin ve Ethereum ile 800 çocuğa okul seti sağlanırken “Hayat Veren Hediyeler” adı verilen setlerde; kalem, çanta, yazı tahtası gibi eğitim araçları yer aldı. Proje kapsamında gün geçtikçe daha çok kullanıcısı bulunan kripto paralar ile çocuklar için önemli bir fon oluşturulması hedefleniyor.

Çocukların eğitimi ve ihtiyaçlarının karşılanması konularının Paribu’nun temel değerleri arasında olduğunu belirten Paribu CEO’su Yasin Oral şunları söyledi: “UNICEF gibi zor koşullardaki çocukların ihtiyaçları için dünyanın en büyük organizasyonu ile çalıştığımız ve katkı sağlayabildiğimiz için çok mutluyuz. Sürdürülebilirlik ve eğitimde fırsat eşitliği kurum olarak bizim de çok önemsediğimiz ve sorumluluk aldığımız bir konu. Yarının dünyasını inşa etmek için çocukların eğitim ve sağlık başta olmak üzere kişisel gelişim ihtiyaçlarının karşılanması konusunda kayıtsız kalınmaması gerektiğine inanıyoruz.”

Alışkanlıkların ve yöntemlerin büyük bir hızla değiştiği yeni dünyada merkeziyetsiz finansın avantajlarını kullanıcılarına sunan Paribu, halen UNİCEF Türkiye’ye kripto para ile bağış olanağı sağlamaya devam ediyor. Paribu kullanıcıları UNICEF Türkiye’nin de iş birliği kapsamında ilk aşamada popüler kripto para birimleri olan Bitcoin ve Ethereum ile bağış yapılabiliyor.

Kaynak : Hibya Haber Ajansı

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

07 Mayıs 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Sihirbaz Sürümü Hangisi

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...