El yazınız sizin hakkınızda ne söylüyor?

17 Nisan 2021 20:26 İlginç Bilgiler
El  yazınız sizin hakkınızda ne söylüyor?

El yazımız aslında kişiliğimiz hakkında birçok şey söyler. Bir cümle yazmayı deneyelim;

1.Yazınızın Boyutu: el yazınızın boyutu özgüven ve öz farkındalık seviyeniz hakkında bilgi verebilir. İri bir el yazısı bu dışa dönük ve insanlarla iç içe olan kişilerde görülebilir. Aynı zamanda anlaşılmayı ve ilgi odağı olmayı isterler. Diğer yandan küçük el yazısına sahip insanlar daha utangaç ve detay odaklı olurlar. Aynı zamanda titiz ve dikkatli bir yapıları vardır. Orta boyutlardaki el yazısı da girdiği ortamlara uyum sağlayabilen ve çabuk adapte olan insanlarda rastlanılır.

2.Kelimeler Arası Boşluk: Yapılan bir araştırmaya göre kelimelerin arasında bırakılan boşluk mesafesi diğer insanlarla ne kadar yakın veya uzak ilişkilerimizin olduğunu gösterebilir. Eğer kelimelerin arasında geniş boşluklar varsa bu kişinin özgürlüğünü sevmesi ve sıkıştırılmaktan hoşlanmadığını belirtebilir. Aksine kelimelerin arasında dar boşlukların olduğu bir el yazısına sahip kişilerde yalnızlıktan hoşlanmayabilirler.

3.Harfler Arası Boşluk: Harflerin arası sıkışık ise o kişi kendini rahatsız hisseder ve kolay güvenemeyen bir yapısı vardır. İnsanlara yaklaşmaktan ve soru sormaktan çekinirler. Harflerin arası boşluk ortalama ise dışa dönük ve sıcakkanlı olabilir. Herkesle arkadaş olabilirler ve değişimlere karşı hızlı uyum sağlarlar. Birbirinden uzak harfler geçimi kolay, etrafındakilerle de iyi kendi halinde de iyi, duygu ve düşünceleri paylaşmaya önem veren aynı zamanda disiplinsiz bir kişiliği gösterebilir.

4.Kelimelerin eğimi: Yazınızın eğimi kişisel nitelikleriniz hakkında bilgi verebilir. Sağa doğru eğik yazı duygusal, dışa dönük, sosyal yeni deneyimlere açık, aile ve arkadaşlık ilişkilerine değer vermek anlamına gelir. Sola doğru eğik yazan kişiler kendi iç dünyasında zaman geçirmeyi seven içe kapanık ve genelde işlerde görünmeyen arka kısımda çalışan insanlardır. Eğimsiz dik şekildeki el yazısı mantıklı, pratik ve faydacı olma eğilimindeki insanlarda görülür.

5.Harflerin bitişik veya ayrık olma durumu: Harfleri birleşik yazan kişiler mantıklı, işinin yarım kalmasından hoşlanmayan ve genelde meşgul kalmayı tercih eden bir yapıları vardır. Harfleri bitişik olmayan el yazısına sahip kişilerde sezgileri kuvvetli, hayal gücü geniş ve üreticidir.

6.Harflerin Şekilleri: Sivri harfler kişinin zeki ve meraklı olmasını gösterebilir. Fakat aynı zamanda bu kişiler duygularını bastırırlar. Yuvarlak yapılı harfler iyimser ve yaratıcı insanlarda yaygındır. Sanatsal yetenekleri ağır basar.

7.”İ” harfine koyulan nokta: “İ” harfine noktayı koyma stiliniz sizin hakkınızda pek çok şey söyleyebilir. İ harfinin noktasını i den çok yükseğe koyuluyorsa geniş bir hayal gücünden söz edilebilir. Harfin hemen bitiminde koyulan nokta ise kişinin yaptıklarında veya söylediklerinde daha detay odaklı, düzenli ve empatik olduğunu gösterebilir. Nokta yerine çizgi şekliyle yazılıyorsa aşırı öz-eleştirici,  eksiklik ve yetersizliklere karşı sabırlı bir yapıda kendini gösterebilir. Nokta veya çizgi yerine çember kullanmak çocuksu, meraklı ve hayalperest olmak isteyen kişilerin el yazısında görülebilir.

8.O harfi: düzgün kapalı bir daire şeklinde o yazan kişiler duygu ve düşüncelerini kendine saklama eğilimindedir ve diğer insanlar bu kişilerle sırlarını paylaşmayı tercih ederler. Eğer o harfi tamamlanmayan bir daire şeklinde ise bu, kişilerin iletişim kurmakta iyi olduklarını, konuşkan yapılı olduklarını gösterir.

9.E harfi:” e” harfinin yuvarlak kısmını dar tutan kişiler olaylara karşı şüpheci bir yaklaşım sergileyebilirler. E harfinin yuvarlak kısmını geniş yazan kişiler ise açık fikirli ve deneyimlere açık olabilirler.

  1. Sayfa kenar boşlukları: Sayfanın sol kısmında bırakılan boşluk geçmişteki deneyim ve tecrübelere dayalı el yazılarında rastlanırken sayfanın sağ kısmında boşluk bırakılan boşluk gelecek kaygısına sahip el yazılarında görülür.

7.Kaleme uygulanan baskı: kalemi sıkı tutarak ve bastırarak yazılan el yazısına sahip kişiler enerjik, güvenilir, bağımlı ve bazı zamanlarda da  işleri konusunda ciddi ve gergin olabilir. Hafifçe ve fazla bastırmadan yazılan el yazısı ise duyarlı, hassas, üşengeç ve empatik kişilerde görülebilir.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

07 Mayıs 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Sihirbaz Sürümü Hangisi

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...