Destek tam yola devam

21 Nisan 2021 20:36 Haberler
Destek tam yola devam

Küçük ve orta ölçekli işletme açmak ve işletmelerini büyütmek isteyen insanlara olanak sunan ve devletin bir kurumu olan KOSGEB Uşak’ta birçok insana iş imkanı ve kendi işlerini kurma yolunda en büyük kurumsal destek olmuştur.

                                                                                                     

Ülkemizin birçok yerinde faaliyette bulunan KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdari Bakanlığı) Uşakta dahil olmak üzere küçük ve orta ölçekli işletmelere destek çıkmaktadır. Güzel bir fikir ortaya çıktığında bunu ticarileştirmek için sermaye gerekir ve maddi açıdan da sermaye bulamayan kişiler KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdari Bakanlığı) ‘in sunduğu farklı paketlerle girişimcilere desteklemektedir. Ticarete başlamak ve kendi işini kurmak isteyen kişiler KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdari Bakanlığı) başvurarak destek alabilmektedirler. Girişimcilere yeni iş alanları yaratmasında destek olan ve Türkiye ekonomisine de olumlu katkı sağlamakta hem de istihdam olanakları sağlamaktadır. Devletinde içinde olduğu bu destek programında hem girişimcilere eğitim verilmektedir hem de sermaye desteği sunan KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdari Bakanlığı) aynı zamanda KOBİ’lere özel destek programı sağlamaktadır.

Ticaret hayatına daha önceden atılmış lakin işini büyütmek isteyenlerinde KOSGEB ‘e başvurup destek aldıkları bir hayli fazladır.

 

KİMLER KOSGEB’E BAŞVURABİLİR

Her başvuru da bulunup iş kurmak isteyen insanlara destek verilmemektedir. Sanayi Geliştirme ve Destekleme Bakanlığı belirli kriterler koymuşlardır. Bu destek kredisinden yararlanabilmek için öncelikle verilmekte olan destek programını adayların almış olması gerek bu eğitim programından yararlana bilmek içinde; Yeni iş kurma planı olan ve iş hayatına atılmak isteyen kişiler , iş yerini geliştirmek isteyenler , işletmesine yeni makine ve teçhizat almak isteyenler , firmanın tanıtımını yapmak isteyenler, daha fazla personel almak isteyenler, yurt içinde ve yurt dışında ki fuarla katılmayı düşünenler, personeline eğitim vermek isteyenler, AR-GE ve inovasyon projelerini geliştirmek ve bu projeleri hayata geçirmek isteyen kişiler KOSGEB` e başvuru yaparak eğitim programına katıla bilmekte ve uygun görülmesi durumunda uygun görülürse destek kredisi verilebilmektedir.  KOSGEB Elli bin TL ve Yüz bin TL olmak üzere toplam yüz elli bin TL destek sağlamaktadır bu krediyi alan işletmeler kurumun devlet destekli olması dolayısıyla gönül rahatlığıyla destek programına katılım sağlıyorlar. BU krediyi alan kişiler iki sene sonra ödemeye başlamakla birlikte yirmi dört ay taksit fırsatından da yararlanıyorlar bu krediler verildiğinde sıfır faiz ile geri ödeniyor. Bu desteği alan işletmeler hem iş fırsatı yaratıyor hem de fikirlerini hayata geçirmiş oluyor. KOSGEB Türkiye`deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin etkinliğini arttırmak, rekabeti arttırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde kurulmuş kamu kurumudur.
Uşak’ta birçok işletme bu kriterleri yerine getirerek kendi işlerini kurmuştur. Böylelikle insanlara iş imkanı sunarak istihdam sağlamıştır.
KOSGEB yardımı alan Mehmet Arslanlı; Benim gibi birçok insan bu kriterleri yerine getirerek kendi işinin patronu olabilir aynı zamanda İşletmelerini büyütebilirler. Birkaç araştırmalar sonucu açmak istediğim işletmeye destek yolu aradım maddi sıkıntılardan dolayı kimse ortak dahi olmak istemedi. Ben son olarak KOSGEB’ e başvurarak gerekli eğitim programlarını aldım ve krediye hak kazanarak kendi işletmemi kurarak başına geçtim ve hayallerimi gerçekleştirdim.’’

Uşak’ta bunun gibi birçok işletme yer alıyor. İnsanların hayallerini gerçekleştirdiği gibi fikirlerini ortaya koyarak destek sağlıyor, herkes kendi işinin patronu olma yolunda ilerliyor.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

07 Mayıs 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En iyi dizi sizce hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...