Çin’in bağışladığı Covid-19 aşıları, Belarus’a ulaştı

20 Şubat 2021 14:25 Dünya
Çin’in bağışladığı Covid-19 aşıları, Belarus’a ulaştı

Çin’in Belarus’a bağışladığı COVID-19 aşıları dün ülkenin başkenti Minsk’e ulaştı. Belarus Sağlık Bakanı Dmitriy Pineviç ve Çin’in Minsk Büyükelçisi Xie Xiaoyong, havalimanında düzenlenen teslimat törenine katıldı.

Çin’in Belarus’a bağışladığı COVID-19 aşıları dün ülkenin başkenti Minsk’e ulaştı. Belarus Sağlık Bakanı Dmitriy Pineviç ve Çin’in Minsk Büyükelçisi Xie Xiaoyong, havalimanında düzenlenen teslimat törenine katıldı. Belarus’a karşılıksız olarak sağladığı COVID-19 aşıları nedeniyle Çin’e teşekkürlerini sunan Pineviç, Çin’in bu girişiminin iki ülke arasındaki kapsamlı stratejik ortaklık ilişkilerinin sınamalara dayanabildiğini bir kez daha kanıtladığını kaydetti.

Covid-19 salgınının ortaya çıktığı ilk dönemde, Belarus’un Çin’e tıbbi malzeme yardımı sağlayan ilk ülkeler arasında yer aldığını hatırlatan Pineviç, salgının Belarus’ta da yayılmaya başlamasından sonra Çin hükümeti ve halkının ülkesine karşılıksız olarak büyük miktarda koruyucu giysi ve test kiti sağladığını belirtti.

Bakan Pineviç, ayrıca Çin aşılarının güvenli ve etkili olduğunu, Belarus halkının can güvenliğinin korunmasına büyük yardım sağlayacağını kaydetti. Çin’in Minsk Büyükelçisi Xie Xiaoyong, Çin’in Belarus’la salgınla mücadele alanındaki işbirliğini güçlendirmeye, ülkeye elinden geldiğince yardım sağlamaya devam etmeye hazır olduğunu vurguladı. Çin’in Belarus’a bağışladığı aşıların Sinopharm şirketi tarafından geliştirilen Covid-19 aşıları olduğu öğrenildi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

21 Nisan 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Sihirbaz Sürümü Hangisi

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...