Çin’de 300 milyon dozdan fazla aşı yapıldı

09 Mayıs 2021 21:48 Dünya
Çin’de 300 milyon dozdan fazla aşı yapıldı

Ulusal Sağlık Komisyonu, 7 Mayıs Cuma günü itibarıyla çıkarılan bilançoya göre Çin’de, bugüne değin 308 milyon dozu aşkın sayıda COVID-19 aşısı yapılmış olduğu açıklandı.

Ulusal Sağlık Komisyonu, 7 Mayıs Cuma günü itibarıyla çıkarılan bilançoya göre Çin’de, bugüne değin 308 milyon dozu aşkın sayıda COVID-19 aşısı yapılmış olduğu açıklandı.

Bu yeni bilanço, dünya çapında COVID-19 vaka sayısının 150 milyonu aştığı ve başta Hindistan olmak üzere Asya’nın dünyanın pandemiden en çok etkilenen bölgesi olmaya başladığı dönemde açıklandı.

Öte yandan Çin, nüfusun aşılanmasını teşvik ederek bir bağışıklık duvarı oluşturmak istiyor. Nitekim Hükümet, çarşamba günü sona eren beş günlük Emek Bayramı tatilinde insanların aşılarını aksatmamaları konusunda gerekli önlemleri aldı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) cuma günü Çin imalatı bir COVID-19 aşısının daha acil kullanım onayını verdi. Bu aşı, Çin’in güvenlik, etkililik ve kalite açısından DSÖ’den onay alan altıncı aşısı oldu.

Çin Salgın Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin baş epidemiyolojisti Wu Zunyou, aşının tünelin ucundaki ışığı temsil etmesine karşılık virüsün dünyada yayılma hızını frenlemek için daha önümüzde çok yol olduğunu bildirdi. Bu bağlamda, pek çok ülkede ve bölgede aşılama oranının görece düşük kalması dolayısıyla küresel çapta bir bağışıklık bariyerinin kısa dönemde oluşmasının mümkün olmayabileceğine işaret edildi

Kaynak: Çin Ululararası Radyosu

Kaynak : hibya haber ajansı

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

05 Ağustos 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En iyi dizi sizce hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...