CHP milletvekili Kaplan: Türkiye Sandıkta hesabı soracak

18 Şubat 2021 13:35 Politika
CHP milletvekili Kaplan: Türkiye Sandıkta hesabı soracak

CHP Gaziantep milletvekili İrfan Kaplan, “Bugün çiftçimizin elindeki telefonunun hesabını soran AKP’den tüm Türkiye yarın sandıkta hesabını soracak” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda konuşan CHP Gaziantep milletvekili İrfan Kaplan sert açıklamalarda bulundu. Pandemi sürecinde zor günler geçiren esnafın durumunu gündeme getiren Kaplan, yapılan zamlara yönelik de eleştirilerde bulundu. Her şeye zam yapıldığına dikkat çeken Kaplan, salgın süresince kapalı olan ve borçlarını ödeyemeyen esnafın sorunlarını meclis kürsüsünden gündeme yeniden taşıdı. Kaplan, halkın sandıkta hesap soracağı ifade etti.

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, TBMM Genel Kurulu’nda AKP’nin ülkeye zam yapmaktan başka hiçbir şey yapmadığını dile getirerek, pandemi süresince kapalı olan esnafın sorunlarını dile getirdi.

Milletvekili Kaplan, meclis kürsüsünde eleştirilerini sürdürdü. Kaplan’ın konuşması şu şekilde:

“Esnaf kan ağlıyor, kepenkler kapalı. Kahvehaneler, müzisyenler ve sanatçılar kan ağlıyor, bir yıldır çalışamadı. Emekliler kan ağlıyor, aldıkları maaş kiralarını dahi karşılamıyor. Kafeler ve restaurant sahipleri ve çalışanları kan ağlıyor, isyan ediyor artık çaresizler. AKP ne yapıyor? BAĞ-KUR prim borcuna zam. İnternete zam, elektriğe zam, doğalgaza zam, vergilere zam, otoyollara zam, köprülere zam, ÖTV’ye zam. AKP bu ülkede zam yapmaktan başka hiçbir şey yapmıyor. AKP vatandaşlarımızın aklıyla alay ediyor. Bugün çiftçimizin elindeki telefonunun hesabını soran AK Parti’den; tüm Türkiye yarın sandıkta hesabını soracak!

CHP’li vekil İrfan Kaplan daha önce de esnafın ve Gaziantep’in sorunlarını meclis gündemine taşımıştı. Son olarak da Kaplan, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde hastane ve itfaiye kurulması yönünde çağrı yapmıştı. Kaplan, yaptığı konuşmalarda sık sık esnafın sorunlarını gündeme taşırken, çözüm önerileri bulunması için de çağrılarda bulunuyor.

Bir Yorum Bırakın

Benzer Bilgiler

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

21 Nisan 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Sihirbaz Sürümü Hangisi

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...