Burger King logosunu değiştirdi!

08 Ocak 2021 22:26 Dünya
Burger King logosunu değiştirdi!

Burger King’in kimliği, 20 yıldan fazla bir süredir ilk yeni logosuyla yenileniyor.

Fast food zinciri, “gerçek ve lezzetli yemeklerinden” ilham alan renkleri kullanarak Perşembe günü, yeniden tasarlanmış (ancak tanınabilir) bir logo ve yeni gıda ambalajı, çalışan üniformaları ve yakında yenilenecek olan tabelaları içeren, retro etkilerden etkilenen yeni bir kimliği ortaya çıkardı. restoranlar.
Burger King'in eski ve yeni logosu.

Yeniden tasarımın en önemli parçası, 1999’dan beri kullanımda olan mavi eğriyi terk eden logo. Burger King yaptığı basın açıklamasında, yeni “minimalist logonun zamanın marka evrimiyle sorunsuz bir şekilde buluştuğunu” söyledi. Ayrıca, 1969’dan 1999’a kadar kullanılan eski bir logoyu taklit eden yenilenmiş görünümü ile markanın 64 yıllık geçmişine de saygı duruşunda bulunuyor.
Müşteriler, “Alev” adlı yeni, özel yapım yazı tipiyle tabelalarında “zengin ve cesur” renkleri fark edecekler. Zincir, yazı tipinin yiyeceklerinin şekillerinden ilham aldığını çünkü “yuvarlak, cesur ve nefis” olduğunu söyledi.
Yeni mürettebat üniformaları.

Görünüm, “çağdaş ve rahat stil ile ayırt edici renk ve grafiklerin” harmanlandığı kıyafetleri giyen çalışanlarına kadar uzanacak. Gerçek çalışanlar yeni ilanlarında ve tanıtım resimlerinde yer almaktadır.
Yeniden tasarlanan ambalajı, yeni logoyu vurguluyor, “malzemelerin eğlenceli çizimlerini” ve “çıtır” ve “lezzetli” gibi yiyecekleri tanımlayan sıfatları içeriyor. Özellikle, Burger King’in ambalajı, McDonald’s’ın yeni ambalaj ve kapları da piyasaya sürmesinden birkaç ay sonra geldi .
Yeni ambalaj.

Burger King, Eylül ayında üçlü sürücü, burger alma dolapları ve paket servis tezgahlarıyla koronavirüs dönemine uygun yeni restoran tasarımlarını tanıttı . Tasarımlar, yenilenen görsel kimliği vurgulayacak şekilde değiştirilecek.
Müşteriler yeni kimliklerin bir kısmını reklamlarda, tabelalarda ve ambalajlarda hemen görmeye başlayacak. Ancak, yeni görünümü yansıtacak şekilde yaklaşık 19.000 küresel restoranın yenilenmesi birkaç yıl sürecektir.
Yeniden tasarlanmış bir restoranın dışı.  (Oluşturuluyor)

Burger King’in yeniden tasarımında yer almayan küresel marka şirketi Siegel + Gale’in yaratıcı direktörü Douglas Sellers, CNN Business’a “Dünyanın mevcut durumu göz önüne alındığında, yeni kimlik sıcak ve tanıdık geliyor” dedi. Yeniden tasarlanan logonun “dünyanın her yerinde anında tanınabilir” olduğunu ve renklerin “miraslarına geri dönen neşe ve sıcaklığı çağrıştırdığını” ekledi.
Belki de yeni tasarım ve aşinalık, yemek yiyenlerin Burger King’e olan ilgisini yeniden canlandırabilir. Sahibi Restaurant Brands International (QSR), burger zincirinin salgın sırasında mücadele ettiğini söyledi . 30 Eylül’de sona eren üç ayda en az bir yıl açık restoranlarında satışlar% 7 düştü. Bu arada, rakip McDonald’s (MCD) ve Wendy’s (WEN) satışları aynı çeyrekte Burger King’i geride bıraktı.
Burger King’in geri dönüş planının bir başka parçası, geçen ay yeni 1 $ ‘lık menünün piyasaya sürülmesiyle yaptığı daha fazla değerli öğe eklemeyi içeriyor.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

05 Ağustos 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Sihirbaz Sürümü Hangisi

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...