Boris Johnson: Yoğun bakım üniteleri çok büyük risk altında

13 Ocak 2021 22:57 Sağlık ve Yaşam
Boris Johnson: Yoğun bakım üniteleri çok büyük risk altında

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülke pandemi başladığından bu yana en yüksek günlük koronavirüs ölüm oranına ulaştığı için yoğun bakım birimlerinin bunalmış olabileceği konusunda uyardı.

Başbakan, hastanelerde “aşırı” yoğun bakım kapasitesinin “çok önemli” bir risk olduğunu söyledi ve insanları hastalığın yayılmasını engellemek için kilitleme kurallarına uymaya çağırdı.

Birleşik Krallık, Çarşamba günü pozitif bir Covid-19 testinin ardından 28 gün içinde 1.564 ölüm daha bildirdi, bu tek bir günde en yüksek sayı. Şu ana kadar toplam İngiliz ölü sayısını 84.767’ye getiriyor.

İngiltere Baş Bilim Danışmanı Patrick Vallance ITV’nin “Peston” programında “Korkarım ki oldukça acımasız bir dönem içindeyiz,” dedi. “Birkaç haftadır devam edecek yüksek ölüm sayılarının olduğu bir dönemdeyiz.”

İngiltere Raporları 1.564 Yeni Covid-19 Ölümü Kaydetti

İngiltere, son haftalarda enfeksiyonlarda ve hastaneye yatışlarda görülen keskin artışla birlikte şu anda üçüncü ulusal tecritin ikinci haftasında. Okullar çoğu öğrenciye kapalıdır, restoranlar ve gerekli olmayan dükkanlar kapatılmıştır ve insanlara evde kalmaları emredilmiştir.

Kapanışlar ekonomiyi çift dipli bir resesyona sürükleme tehdidinde bulunuyor ve hükümeti işletmelere ek yardım olarak milyarlarca sterlin dağıtmasına neden oluyor.

Kilitlemeye rağmen, Johnson hükümeti mevcut kuralların işe yaramadığına dair endişeler nedeniyle daha ileri gitme çağrılarıyla karşı karşıya kaldı. En son verilere göre, yaklaşık 3.500 ventilatör de dahil olmak üzere, hastanede 36.000’den fazla kişinin bulunduğu bir hasta akışını tedavi etmek için tıbbi hizmetler yoğun baskı altında.

Public Health England’ın tıbbi direktörü Yvonne Doyle, “şimdi ikinci dalgada ilk dalgadan daha fazla ölüm olduğunu” söyledi.

Johnson, Çarşamba günü bir milletvekilleri heyetine verdiği demeçte, salgının Nisan ayındaki zirvesine göre% 70 daha fazla yatan hasta olduğunu söyledi.

Yoğun bakım kapasitesine baskı yaptığında “Risk çok büyük ve NHS üzerindeki baskıyı uzak tutmalıyız” dedi. “Bunu yapmanın tek yolu mevcut kilitlenmeyi takip etmektir.”

Bazı bölgelerdeki vakaların “dümdüzleşmesi, dengelenmesi” ile birlikte ulusal tecritin işe yaradığına dair işaretler var, ancak kilitleme kurallarının başlangıçta olduğu gibi Şubat ortasında gevşetilebileceğini söylemek için “çok, çok erken” dedi. planlandı.

Johnson, Brezilya’dan gelen yeni bir hastalığın endişe kaynağı olduğunu ve hükümetin hastalığın Birleşik Krallık’a ithal edilmesini önlemek için tedbirler aradığını ekledi.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

SİYASETTE ÜSLUP KAVGASI

Leyla Gevrek

ALLAH RAHMET EYLESİN

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

17 Ocak 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

Yenilenen Yazılımımız Sizce Nasıl?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...