• Anasayfa /
  • /
  • Bitcoin şifresini unuttu, yanlış şifre girerse 220 milyon dolar kaybedecek

Bitcoin şifresini unuttu, yanlış şifre girerse 220 milyon dolar kaybedecek

13 Ocak 2021 22:06 Ekonomi
Bitcoin şifresini unuttu, yanlış şifre girerse 220 milyon dolar kaybedecek

220 milyon doları kaybetmenin pek çok iyi yolu yoktur, ancak bu New York Times makalesi özellikle korkunç olanı vurgulamaktadır – dijital cüzdanınızın şifresini unuttuğunuz için bitcoin’de milyonlarca dolar kaybetmek.

Stefan Thomas’ın 7002 Bitcoin (değerinde yaklaşık 220 milyon $) göre, bir Ironkey sabit sürücüye uzak kilitli NYT s Nathaniel Popper’. Sorun şu ki, şifreyi hatırlayamıyor ve IronKey’in katı güvenlik protokolleri nedeniyle onları sonsuza dek kaybetmeye yaklaşan iki başarısız şifre girişimi. Sürücüyü kırması için birine ödeme yapma olasılığı var, ancak Thomas’ın bunu gerçekleştirmek için zamana ve paraya sahip olması gerekir.

Bu karanlık bir komedi senaryosu ve Popper’ın hikayesi, bunu açıklamaya yardımcı olmak için tüm kripto para birimi klasiklerini vuruyor. Bitcoin’in değerinin değişken doğasından ve para biriminin gizemli yaratıcısından bahsediliyor, ancak makale şaşırtıcı bir şekilde açıklığa kavuşturan şey, bitcoin kaybetmenin gerçekte ne kadar yaygın olduğu.

Thomas’ın acı hikayesinde iki kişi daha öne çıkar, ancak bu şaşırtıcı derecede yaygın bir hikaye. Popper, şu anda var olan 18,5 milyon bitcoin’in kabaca yüzde 20’sinin (yaklaşık 140 milyar dolar) erişilemez cüzdanlarda kaybolduğunu yazıyor.

Geçmişte, içeriği 30.000 ila 300.000 ABD Doları arasında değişen başka yüksek değerli cüzdanlar da vardı , ancak Thomas’ın hikayesi, bu sorunun bitcoin kullanıcıları arasında ne kadar kalıcı olduğunu ve ne kadar pahalı hale geldiğini hatırlatıyor. Bitcoin’in güvenli ve merkezi olmayan yapısı harikadır – basit insan unutkanlığıyla çarpışana kadar.

Tüm hikayeyi buradan okuyabilir ve ne kadar schadenfreude bitcoin’in üretmeye devam ettiğini takdir edebilirsiniz .

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

SİYASETTE ÜSLUP KAVGASI

Leyla Gevrek

ALLAH RAHMET EYLESİN

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

16 Ocak 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En iyi dizi sizce hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...