Bir gizlilik sözleşmeside TikTok’tan mı geliyor?

13 Ocak 2021 23:46 Bilim ve Teknoloji
Bir gizlilik sözleşmeside TikTok’tan mı geliyor?

Federal düzenleyiciler, uygulamalarının çocukları ve gençleri nasıl etkilediğini açıklamasını emrettikten bir ay sonra, TikTok 18 yaş altı kalabalığa yönelik gizlilik uygulamalarını sıkılaştırıyor.

 

Federal düzenleyiciler, uygulamalarının çocukları ve gençleri nasıl etkilediğini açıklamasını emrettikten bir ay sonra, TikTok, 18 yaş altı kalabalığa yönelik gizlilik uygulamalarını sıkılaştırıyor.

Çarşamba gününden itibaren, 13 ila 15 yaş arası kullanıcıları olan hesaplar için varsayılan gizlilik ayarı özel olacaktır. Bu, yalnızca kullanıcının takipçi olarak onayladığı birinin videolarını görüntüleyebileceği anlamına gelir, bu daha önce böyle değildi. Ancak gençler, isterlerse bu ayarı yine de herkese açık olarak değiştirebilirler.

Daha büyük gençler bu varsayılan ayar değişikliğini görmezler. 16 veya 17 yaşındaki kullanıcılar için, kullanıcıların oluşturdukları videoları indirmelerine izin veren varsayılan ayar artık “açık” yerine “kapalı” olacaktır.

TikTok ayrıca kullanıcıların 15 yaş ve altı kullanıcılar tarafından oluşturulan videoları indirme yeteneğini de engelliyor. Bu yaş grubu ayrıca doğrudan mesajlaşmanın kısıtlandığını görecek ve canlı akışları barındıramayacak.

TikTok, gençler ve küçük çocuklar arasında çılgınca popülerdir. Genç Kullanıcılar için TikTok adlı bir özellik, önceden seçilmiş, “yaşa uygun” videolar sunuyor. Özellik, TikTok’un selefi Musica.ly’nin FTC’nin çocuklardan yasadışı olarak kişisel bilgi topladığı iddialarını çözmesinin ardından eklenmiş ve 5,7 milyon dolar ödemeyi de kabul etmişti.

Bu arada, “aile eşleştirme” adlı bir araç, içerik ve gizlilik ayarlarını etkinleştirmek için ebeveynlerin TikTok hesaplarını gençlerine bağlamasına olanak tanır.

Geçen ay, Federal Ticaret Komisyonu, TikTok’un ana şirketinden, Facebook, Twitter, Amazon ve diğer beş sosyal medya şirketinden tüketicilerin kişisel verilerini nasıl topladıkları ve kullandıkları ve uygulamalarının çocukları ve gençleri nasıl etkilediği hakkında ayrıntılı bilgi vermesini istedi.

TikTok kullanıcılarından hizmete kaydolduklarında doğum günlerini girmeleri istenir, ancak diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi, bunun doğru olduğundan emin olmak için gerçek bir doğrulama yoktur.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

21 Nisan 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En iyi dizi sizce hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...