Asus’un yeni Chromebook CX9’u askeri düzeyde dayanıklılık sunuyor

13 Ocak 2021 22:19 Bilim ve Teknoloji
Asus’un yeni Chromebook CX9’u askeri düzeyde dayanıklılık sunuyor

Asus’un yeni Chromebook CX9’u, profesyoneller için tasarlanmış bir Chromebook’un güç merkezidir. Fiyatlandırma hala açıklanacak, ancak 2021’in 2. çeyreğinde Kuzey Amerika’ya gelecek.

Asus’a göre Chromebook CX9, 11. Nesil Intel Core i7 işlemciye kadar desteklenmektedir. Bu, bir Chromebook’ta görülmesi alışılmadık bir işlemci – öğrenciler ve daha sıradan Chromebook müşterileri genellikle bir Core i3’ten fazlasına ihtiyaç duymaz – ancak uzman kullanıcılar için en iyi seçenektir.

Ayrıca bu gücü, yalnızca 0,63 inç (16 mm) kalınlığında ve 2,2 pound olan oldukça taşınabilir bir kasaya sığdırıyor. Ve Asus, sağlamlık konusunda MIL-STD-810H ABD askeri standartlarını karşıladığını söylüyor, bu yüzden onu harap etmekte sorun yaşamazsınız.

Ek olarak, yeni Chromebook Wi-Fi 6’yı destekler ve Harman Kardon sertifikalı çift hoparlör içerir. Asus, yeni Thunderbolt 4 standardı ve HDMI çıkışları dahil olmak üzere “G / Ç bağlantı noktaları ile yüklendiğini” söylüyor. Ayrıca Google’ın Chromebook’lar için özel olarak tasarlanmış güvenlik çipi olan Titan C güvenliğini sunar.

Asus ayrıca, 11. Nesil Intel işlemcilere sahip olacak iki tüketici odaklı Chromebook olan Chromebook Flip CX5 ve C536’yı da tanıttı. Bu modeller Q1’de geliyor.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

SİYASETTE ÜSLUP KAVGASI

Leyla Gevrek

ALLAH RAHMET EYLESİN

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

16 Ocak 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

Yenilenen Yazılımımız Sizce Nasıl?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...