Ak Parti İstanbul’dan Kudüs’e kardeşlik eli

09 Mayıs 2021 21:53 Dünya
Ak Parti İstanbul’dan Kudüs’e kardeşlik eli

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, Sadakataşı Derneği vasıtasıyla Ramazan ayı kapsamında Kudüs’te 7 bin kişiye iftarlık, kumanya ve sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdi. “Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganıyla 1-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen dağıtımlar kapsamında, Mescid-i Aksa avlusunda bin kişiye iftarlık, Haseki Hürrem Sultan Aşevinde 5 bin kişiye sıcak yemek ve Kudüs’teki bin haneye erzak kolisi ulaştırıldı.

 

İsrail’in işgali nedeniyle gıda ve diğer temel ihtiyaç malzemelerini tedarik etmekte zorlanan bölge halkına Ramazan Ayında İstanbul’dan kardeşlik eli uzatıldı. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Birimi tarafından koordine edilen ve il teşkilatının desteği ile temin edilen Ramazan yardımları, Sadakataşı Derneği’nin organizasyonuyla Kudüs’teki Müslümanlara ulaştırıldı.

5 bin kişiye sıcak iftariyelik 

Kudüslü aileler için hazırlanan gıda kolileri bin haneye ulaştırıldı. Her bir gıda kolisi içerisinde; hurma, şeker, çay, yağ, pirinç, tuz ve konser ve bakliyat ve diğer gıda ürünleri yer aldı. Ayrıca Mescid-i Aksa avlusunda yapılan organizasyonlar kapsamında bin kişiye iftarlık kumanya dağıtımı gerçekleştirildi. Osmanlı döneminden kalma Haseki Hürrem Sultan Aşevinde hazırlanan iftarlıklar gönüllüler tarafından Kudüslülere ulaştırıldı. Kadim Kudüs kentinde bulunan restoranlarda ve Haseki Hürrem Sultan Aşevinde hazırlanan iftarlık kumanyalar 1-8 Mayıs tarihleri arasında düzenli olarak bölgede yaşayan ailelerin evlerine ulaştırıldı. Sıcak iftar kumanyalarından 5 binin üzerinde kişi istifade etti.

Kabaktepe: “Bölgeye yardımlarımız devam edecek”

Filistin’e yönelik desteklerinin her zaman süreceğini vurgulayan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “İsrail her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazan’da da gayri insani ve gayri ahlaki saldırılarına devam ederek Müslümanların sabrını zorluyor.  İşgal altında bulunan Kudüs, bu Ramazan ayını da maalesef baskı ve saldırı altında geçirdi. Zor durumda olan Kudüs halkına Ramazan yardımları kapsamında gıda kumanyaları ve iftariyelikler ulaştırdık. “Filistin’e ulaştırdığımız yardımlar gerek insani gerek manevi açıdan bizler için büyük bir anlam taşıyor. AK Parti İstanbul Teşkilatı olarak bölgede yaşayan kardeşlerimize Ramazan ayı sonrasında da yardım ulaştırmaya devam edeceğiz. Üç kutsal beldemizden biri olan ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya ev sahipliği yapan Kudüs’ten, Gazze’den ve Filistin’den asla ama asla vazgeçmeyeceğiz. Tüm dünya üç maymunu oynasa da biz Filistin için mücadeleye ve haykırmaya devam edeceğiz” İfadelerini kullandı.

Mescid-i Aksa İmamı teşekkür etti

Yardımlar için teşekkür eden Mescid-i Aksa İmamı Omar Avadallah Kıswani, “İftar, sahur ve zekat dağıtımları için AK Parti’ye ve Türk halkına çok teşekkür ederiz. Filistin’de özellikle Kudüs’te bulunan ihtiyaç sahibi ailelere kumanya ve zekat dağıtımı yapıldı. Bu mübarek ayda yapmış olduğunuz yardımları Rabbim kabul etsin inşallah.” dedi.

Kaynak : hibya haber ajansı

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

05 Ağustos 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Sihirbaz Sürümü Hangisi

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...