1 yaşındaki bebek boynundaki dev apseden kurtuldu

14 Şubat 2021 20:35 Sağlık ve Yaşam
1 yaşındaki bebek boynundaki dev apseden kurtuldu

Şanlıurfa’dan Medical Park Gaziantep Hastanesi’ne boyunda şişlik, iştahsızlık, ateş, uykusuzluk ve aşırı ağrı şikayeti ile getirildi. 1 yaşındaki Roza Yazmacı bir çok sağlık kuruluşuna götürülmesine rağmen ağrılarına çözüm bulunamadı. Kan ile ilgili bir rahatsızlığı olduğu düşünülen minik Roza, Medical Park Gaziantep Hastanesi Çocuk Hemotolojisi Uzmanı Doç. Dr. Mesut Garip Garipardıç’a muayene için geldi. Doç. Dr. Garipardıç tarafından detaylı muayene edilip tetkikleri istenen minik Roza’nın kan tahlillerinde enfeksiyon değerlerinin çok yüksek olduğu gözlendi. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Aylin Gül’e konsültasyonu yapılan Minik Roza, Doç. Dr. Gül tarafından boyun apsesi teşhisi ile servise yatışı yapılarak, ameliyata alındı. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mesut Gül ve Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Aylin Gül’ün gerçekleştirdiği operasyonla Minik Roza’nın boynunun sol tarafında yer alan apse boşaltılarak, o kısmın medikal tedavisi gerçekleştirildi. Hastanede birkaç gün takip edildikten sonra sağlığına kavuşan minik Roza mutlu bir biçimde taburcu edildi.

Operasyon hakkında detaylı bilgi veren KBB uzmanı Doç. Dr. Aylin Gül; ‘’ Çocularda görülen apse sıklıkla karşılaştığımız bir durumdur. Roza’nın durumu ise oldukça farklıydı Roza’nın boynundan boşalttığımız apse yaklaşık 1 litreye yakındı. Ameliyatta Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mesut Gül bulundu. Başarılı geçen bir operasyonun ardından bebeğimizin apsesi boşaltıldı. Bebeğimiz de rahatlamış oldu. Apse oluşumunda bebeklerin bağışıklık düzeyi oldukça etkindir. Bağışıklığı düşük olan bebeklerde üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı olarak apse oluşumu sıklaşmaktadır. Apse oluşumunu biz yaşlılarda da sıklıkla görmekteyiz. Roza şu an oldukça mutlu. Bundan sonraki süreçte ailesine büyük görevler düşüyor. Bizi de ziyarete gelmesi gerekiyor.’’ ifadelerine yer verdi.

Minik Roza’nın annesi Sevde Hanım ise, ‘’ Roza’nın boynundaki şişlik birkaç günde oluştu ve sertleşti. Çok korktuk Roza hep ağlıyordu hatta hiç yemek yemek istemiyordu. Oturduğumuz yerde Çocuk Hematoloji uzmanı olmadığı için Medical Park Gaziantep Hastanesi’ne geldik. İyi ki gelmişiz. Kadro genellikle akademisyenlerden oluşuyor, biz çok güvendik ve dediğimiz gibi de oldu. Kızımız şu an çok iyi… Herkese teşekkür ederim’’ dedi.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Nusrettin Dönek

DÜNYANIN EN ETKİLİ MUHALEFET PARTİSİ COVID-19 PARTİSİ

Yıldırım Kılınç

Akıllı bir yatırımın sırrı

İbrahim Kıran

Beşiktaş Galatasaray maç önü değerlendirmesi ve muhtemel ilk 11’ler

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

27 Şubat 2021 nöbetçi tüm eczaneleri görüntüleyin.

Süper Lig Fikstürü

Günlük Burç Yorumları

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

Yenilenen Yazılımımız Sizce Nasıl?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...